TEHUJOGA

TEHUJOGA

Tehotenstvo a pôrod je bránou do novej ženskej role – MATKA

Jediná istota o našej budúcnosti je, že dievčatko vyrastie v ženu, stane sa milenkou, matkou a starenou.

Všetky ženské iniciácie, prechody medzi archetypmi sú telesné. Je to menštruácia, pôrod a menopauza. Neexistuje spôsob ako na ne zabudnúť. Akonáhle sa stanú, sú zapísané v našich bunkách a sú súčasťou príbehu našich tiel. Nie je cesta späť.

Tehotenstvo je už materstvo. Pôrod je iniciácia. S bábätkom v náručí, už každá z nás chápe, že je navždy matkou. (S rešpektom k príbehom pôrodov všetkých žien dodávam, že nezáleží na okolnostiach pôrodu, jeho poetike, či tragike. Lebo nie všetky naše zážitky sú pekné a nie každá žena po pôrode môže svoje dieťa držať v náručí. Ale každá z nás sa pôrodom matkou stáva).

My ženy potrebujeme svoje príbehy zdieľať. Hľadáme podporu vo svojom okolí, u našich mám, priateliek a babičiek. S úctou k príbehom tých, ktorí tu boli pred nami, ale zisťujeme, že generačná línia ženskej podpory bola prerušená. Našťastie, vždy keď niečo končí, niečo iné sa vytvára. A sú tu doživotne fungujúce priateľstvá z pôrodničných izieb, zo spoločne strávených tehotenstiev a šestonedelí.

Jednou z možností, ako zažiť tehotenstvo v podpornej skupine tehotných žien je Tehujoga https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/tehujoga-uzavreta-skupina-2/.

Za roky praxe prípravy na pôrod a Tehujogy bolo vytvorené nespočetné množstvo priateľstiev na celý život. Ak práve po tomto túžite, určite sa pridajte. Najbližšia uzvaretá skupina začína v septembri, registrovať sa môžete tu: https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/tehujoga-uzavreta-skupina-2/

A okrem pevného a pružného tela, mnohých informácií, ktoré vám pomôžu užiť si tehotenstvo a aj pôrod, získate skupinu priateliek, ktoré prejdú bránou materstva spolu s vami. Čo je na nezaplatenie.

Ak stále váhate, prečítajte si niektorú z referencií – https://tehujoga.sk/category/referencie/

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

… o placente. Ako napraviť, čo sa už stalo.

Ak vás oslovili slová o placente a chcete napraviť svoj vzťah s ňou, čítajte. Placenta je pre vyvíjajúce sa bábätko zdroj výživy pre tvorbu v hmote. Jej predčasné oddelenie spôsobuje placentárnu traumu – pocit, že tu, na tomto svete, po narodení nie je z čoho tvoriť, nie je z čoho

Čítať »
Blog

Zneužila som svoje telo … na chorobu:):):):)

Ste sklamaní, čo? Ste si mysleli, že ako zneužila:))) Nuž je pravda, že naše telá nám chcú a dokážu slúžiť, aj keď sa o ne dlhodobo nestaráme vzorne. Ba dokonca ani vôbec.  O mne je pravda taká, že som potrebovala oddychovať. Viem to, hovorím to nahlas všetkým naokolo, ale sama

Čítať »