TEHUJOGA

TEHUJOGA

TEHUJOGA – uzavretá skupina


Dátum a čas: 21. 9. 2022 - 23. 11. 2022 — 17.30 - 19.00
Miesto: Babygym

Registrácia

Na túto udalosť sú registrácie ešte/už zatvorené.


Budeme sa stretávať v uzavretej skupine 10 x vždy v stredu o 17:30 – 19:00 hod. v Babygyme, OD Prior na 4. poschodí.

Tehujoga je cvičenie vychádzajúce z jogových asán špeciálne prispôsobené pre potreby tehotných žien. Využíva aj dychové techniky – pránajamu. Tehujoga je môj koncept a chápanie tehotenskej jogy – tak ako každý učiteľ sa pod to, čo učí svojich žiakov nejako podpíše. Na hodinách sa sústredíme na vedomú prácu s dychom, rešpektujeme fyzické možnosti a aj obmedzenia tehuliek. Učíme sa vedome vnímať jemné signály tela a využívať ich.

Tehujoga cielene uvoľňuje a jemne posilňuje oblasť panvového dna. Posilňujeme svaly, ktoré ochabujú, naťahujeme svaly, ktoré sa zvyknú skracovať. Posilňujeme hlboký stabilizačný systém, aby telo vládalo niesť rastúcu hmotnosť ženy počas tehotenstva a aby žienky vládali nosiť svoje detičky po pôrode. Pohybom rôzne odblokovávame možné bloky v chrbtici, tak aby v tehotenstve nebolela.

Dôležitou súčasťou lekcií je úvodný rozhovor, ktorý trvá cca 20 minút. Zdieľame čokoľvek, čo nastávajúce mamičky prežívajú a súvisí s tehotenstvom, pôrodom, popôrodím. Akýkoľvek problém, akákoľvek otázka je dôležitá. Je pre mňa východiskom, ako hodinu viesť, čomu sa venovať viac, alebo špeciálne.

Cvičenie trvá 60 minút. Záver každej lekcie tvorí relaxácia, uvoľnenie a pozitívna vizualizácia.

Na cvičenie si prineste pohodlné oblečenie, pitný režim. Pokiaľ uprednostňujete vlastnú podložku, môžete si ju priniesť.

Teším sa na spoločné stretnutia.