O mne

Foto lektorky

Michaela Rodana Vajová, PhD.

  • Lektorka aktívnej a vedomej prípravy na materstvo rodičovstvo
  • Dula a popôrodná dula
  • Autorka projektu Tehujoga.sk
  • Certifikovaná lektorka Hypnopôrod Slovakia TM
  • Spoluzakladateľka Lesného klubu Dúholie v Stožku

Mojim poslaním je už takmer desaťročie sprevádzanie žien v čase tehotenstva, pôrodu a šestonedelia. Napomáham procesu ZRODENIA MATKY.

Joge sa venujem 17 rokov. Od pravidelného cvičenia, cez inštruktorské vzdelanie a vlastné hodiny jogy som sa dostala k Tehujoge. Práve v období, keď aj v mojom živote prišli deti. Pocítila som účinky telesného cvičenia a psychickej prípravy na vlastnom tele a duši. S veľkou radosťou sa naše 3 deti narodili doma. Pre mňa je to zázrak a vždy o tom hovorím a spomínam na všetky pôrody s pokorou a vďačnosťou.

Moja práca je pre mňa poslaním, životnou cestou. Snažím sa mamičky na hodinách okrem cvičenia, „zorientovať“ v tehotenstve a v rodičovských kompetenciách. Vždy sa aj rozprávame, zdieľame problémy, hľadáme odpovede na otázky, ktoré riešia ženy v tehotenstve. Rozprávame o pôrode, o tom ako sa naň pripraviť a aj o tom, čo bude po pôrode a ako to v pohode zvládnuť.

Najväčšiu radosť mi prinášajú správy od mamičiek, o ich pôrodoch a ich rodičovskej ceste. Veľmi ma teší, že mnohé mamičky so mnou ostávajú v kontakte aj po pôrode, poznám detičky, ktoré nosili na Tehujogu v bruškách a vidím ich šťastie a spokojnosť.

Okrem prípravy na pôrod mamičky pri pôrodoch sprevádzam ako dula a starám sa o ne v prípade záujmu aj v šestonedelí.

Iné vzdelanie a kurzy:

  • Inštruktorka PowerYogy od roku 2006. Vzdelanie v PowerYoga Akademie pod vedením Václava Krejčíka,
  • Terapeutka kraniosakrálnej terapie a somatoemocionálneho uvoľnenia. Vzdelanie u Giovanni Conchina, priameho žiaka Johna E. Upledgera v rokoch 2009 – 2010,
  • Lektorka aktívnej a vedomej prípravy na materstvo a rodičovstvo v špecializácii Tehotenská joga, Joga po pôrode, Joga s deťmi do 3 rokov. Vzdelanie akreditované Ministerstvom školstva a Ministerstvom zdravotníctva Českej republiky v A-centre Praha v rokoch 2011-2012,
  • Certifikovaná lektorka Hypnopôrod Slovakia TM, vzdelanie u Miroslavy Peťkovej, Dipl.C.Hyp, zakladateľky Hypnopôrod Slovakia TM v roku 2017.