TEHUJOGA

TEHUJOGA

Ženská s€ksualita – ako ju kultivovať?

Je nepochybná a premenlivá – veď ako inak, hovoríme o ženách:) Zdroj životnej sily a prameň všetkej tvorby. Je pokrivená spoločenským obrazom “výkonnej milenky”. Je pokrivená v mužoch a aj ženách – každý od nej očakáva nemožné. A to ubližuje párom a celým rodinám. Je to sila, ktorá v spojení s láskavým ženským srdcom dokáže zázraky. 

Nie je to povinnosť. Ani manželská, ani nijaká iná. Je to dar. Prameň tvorivej sily, ktorý môžeme kultivovať a tešiť sa z neho bez ohľadu na vek, na to, ako dlho sme v jednom páre, dokonca bez ohľadu na to, či je pri nás aktuálne v tejto chvíli milenec, či milenka.

Mužský oheň vzplanie ľahko. Žena sa vzrušuje dlho. A niekedy na začiatku nie je dotyk vôbec potrebný ani žiaduci. Pomáha ak hovoríte jej jazykom lásky. Ak máte spoločné deti, jej citlivé zóny sú práve jej deti. Ak ich chválite, chválite aj ju. Ženská predohra trvá aj niekoľko dní. Vzrušiť ju dokáže čokoľvek – vietor vo vlasoch, voda, káva, jedlo, tanec,občas dotyk, pekné slová, pomoc, keď ju potrebuje….a padne vám do náručia ako zrelá hruška. 

Ak milenca či milenku nemáte, alebo váš milostný vzťah potrebuje oživiť – všimnite si, ako sa cítite pri tom čo máte radi, keď vám je dobre na srdci. Všimnite si kedy sa cítite ženská a krásna a doprajte si to len pre seba. Doma pri varení, alebo len tak v záhrade.

Kultivovať vlastnú sexualitu je umenie. Prinesie vám nezmerateľnú radosť a budete sa chcieť milovať so svojim manželom nie kvôli nemu alebo manželskej povinnosti, ale kvôli sebe. A vtedy ten druhý dostáva obrovský dar! Keď žena robí čokoľvek kvôli svojej radosti, má z toho úžitok vždy celý svet!

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

…nohami na Zemi

Pointa je hlboká, nemôžem sa dlho rozpisovať, čiže rovno k veci:) Všetky kraniosakrálne terapie, ktoré som robila za posledný rok mali niečo spoločné. Kraniosakrálny rytmus v nohách „nebol“, bol slabý zle hmatný. Ideálne je, keď je kraniosakrálny rytmus na celom tele rovnaký. Na hlave aj nohách. Slabý zle hmatný rytmus

Čítať »
Blog

Regenerácia po pôrode

Dnes som mala možnosť vidieť naživo, okrem svojej vlastnej skúsenosti, účinok Videolekcií popôrodenej regenerácie na telo ženy po pôrode. Pripravovala som na pôrod a sprevádzale šestonedelím mladú mamičku v očakávaní prvého bábätka. Jej pôrod bol veľmi krásny a rýchly. V šestonedelí sa krásne s bábätkom zladili. Pri jednej mojej popôrodnej

Čítať »