TEHUJOGA

TEHUJOGA

Žena má len byť. A byť láska. Ale ako to urobiť?

Je to pravda. Žena má byť. Určite nie len byť, lebo v tom nie je rovnováha:) A určite má žena byť láskou. Ale ako to dokázať? Veď toľko krát sme si dali záväzok, že už budeme láskavé za každých okolností. Ale je to láska? Toľkokrát nás mrzelo, že sme znovu kričali na partnera, na deti. Ale je nekričanie láska? Čo to je láska? Ako sa láskou stať? Ako to urobiť tak, aby som pri tom žensky len bola? 

Nuž otázok je veľa. Odpovedí hádam ešte viac:) to je realita nášho sveta. Tu sú tie moje.

Ako sa stať láskou? Je v tom pacsa. A neveľmi ženská. Pri prvej vete zabúdame na to, že sme ľudia. Už Jung rozoznal v našej psychike prejavy žena a aj muža – animy a anima. Aby sme boli ako bytosti v rovnováhe, skrývajú sa v nás prejavy oboch pohlaví. Pripútanosť k forme nám odoberá možnosť vidieť veci tak ako sú. A teda, že každá ženy v dnešnom svete potrebuje “byť” a aj “robiť” – v angličtine “the be mode” a “the do mode”. Pointa je v rovnováhe. 

Keď si dávame cieľ, že budeme láskou a budeme na život okolo seba pozerať očami lásky, často si dávame záväzok. A hľadíme tvrdo na to, aby sme ho splnili. Toto nie je “the be mode”, to je tvrdý “the do mode”. Činnosť , robenie je vlastné mužskej stránke v nás. Ak stojíme v záväzku a necítime pri tom radosť a rozkoš, nie sme v ženskom prejave našej bytosti. Výzvu preberá náš vnútorný muž. A žena ostáva nevyživená, nie je láskou. Sme opäť vo výkone.

Ako sa stať láskou ženskou cestou? Poznaním. Dokonalým poznaním samej seba. Všetkých svojich častí, odhalením posvätného zranenia, ktoré nie je jednoduché. Nie je to “len” zranenie z opustenia, alebo odmientutia…Vždy je to kombinácia mnohých zranení. Nesmieme v nich uviaznuť, to vieme. Keď konáme celý život z pozície posvätného zranenia, velí nám doživotne malé dieťa. Preto je v dospelom svete veľmi málo skutočných dospelých. 

Kompasom ženskej cesty lásky je radosť a rozkoš. Krása je fyzickým prejavom lásky na svete. Krásna žena kráča cestou lásky, sama ňou je. Krása nie je definovaná mediálnym ani spoločenským obrazom, ktorý na nás z každej strany vyskakuje. Krásnu ženu jednoducho spoznáte. Jej krása je ňou samou. Je neoddeliteľná. 

Na ceste lásky si môžete klásť 3 jednoduché otázky. Sú to archetypálne otázky “tej čo hľadá cestu”, jedného zo stratených ženských archetypov. A sú to tieto:

  1. Čo je teraz skutočné? Vidieť situáciu z prítomného okamihu. Neanalyzovať v každej sekunde všetky príbehy celej našej minulosti. Vidieť len to, čo je teraz.
  2. Čo je potrebné urobiť, aby bolo postarané o všetkých, vrátane mňa? Odpoveď na túto ptázku nás zachráni od jednania v strese a teda vo výkone a energetickom deficite. Sanuje našu energiu, aby sme mohli konať s otvoreným srdcom a vidieť situáciu očami lásky.
  3. Čo by urobila láska?

Správny smer pre riešenie situácie je RADOSŤ!

Takto sa žena môže stať láskou. 

Toto a oveľa viac som sa naučila od Katinky Soetens v jej škole The Path of Love Mysteries School, ktorá je na Slovenku. Stále sa môžete prihlásiť mailom na andrea@livingart.sk. Škola začína v decembri 2023.

Mohlo by Vás zaujímať

ilustračný obrázook
Blog

Nekomplikovať si život

Pretože to nemá cenu. Kde komplikácie vznikajú? V mysli! A inšpiroval ma príbeh ženy s „problémovo sa rozbiehajúcou laktáciou“. Jasné, že som za dojčenie a svoje deti som dojčila každé 2 roky a posledné ešte aj pár mesiacov k tomu. Avšak sú okolnosti, keď je nutné prijať dočasné barličky a

Čítať »
Blog

Tak čo, UŽ! …alebo o prenášaní

Termín pôrodu, či ukončenia tehotenstva stanovuje lekár zhruba na koniec 40. týždňa tehotenstva. V tehotenskom preukaze je 1 dátum, možno 2 a možno aj 3. Je to jedno koľko ich je. Neupínajte sa v hlave na žiadny „deň“ pôrodu. Skôr si vytvorte v živote priestor na „obdobie pôrodu“. Bábätko vo

Čítať »