Tehotenstvo ako ho nepoznáme – 2. časť 

Element vody a tehotenstvo

Voda je elementom multidimenzionálneho zmyslového vnímania. Je tekutou extázou, živel emócií a prináša bábätku ukotvenie v tele. 9-týždňový plôdik je pozývaný živlom vody, plodovej vody, aby “vplynul” do tela. Bábätko vpláva do hlbokých, tekutých, zmyselných pocitových dimenzií svojho fyzického tela a prežíva druhú časť tehotenstva spojenú so živlom vody.

Voda so sebou nesia aj oheň – tu sa rozhoduje, či bábätko ponesie ženské alebo mužské pohlavie. Telo zostupuje do hmoty a utvára tak priestor pre celý ľudský život. Naše telo je štruktúra, pozemská nádoba, ktorá je naplnená energiami vody a ohňa, jin a jang, mužstvom a ženstvom, lunárnym a solárnym prúdom bytia. 

Živel vody nás vedie k pocitom – zmyslovým vnemom – dotyku, čuchu, zraku, sluchu a celému oceánu vnemov. Plodová voda je ako voda na Zemi – je tekutá a mení formu, podlieha prílivu a odlivu, nesie znaky ženskej cykliskosti. Ženský cyklus je cez prenatálnu skúsenosť bytia v plodovej vode známa všetkým ľuďom, mužom aj ženám. 

Bábätko sa jemne zlaďuje s pocitmi matky a menej bezprostredne s pocitmi otca. Cez ich radosť a prijatie zažíva po prvýkrát pocit, že život na Zemi je bezpečný, alebo naopak. Stres a smútok “kalí” plodovoú vodu na “temný oceán, plný nástrah” a robí zo života “nebezpečnú skúsenosť” ešte pred narodením. 

V čase živlu vody sa bábätko rozhoduje, či sa naplno vtelesní. Pokiaľ nechce duša bábätka opustiť snovú dimenziu živlu vzduchu, matka spontánne potráca. Ďalšie stelesňovanie prináša prvú fyzickú skúsenoť oddelenosti – naše telá nadobúdajú mužskú, alebo ženskú formu. Už nie sú obojím. Tu začína telesná skúsenosť v dualite. Avšak stále nám ostáva predchádzajúca skúsenosť jednoty, ktorá je naždy skutočná a máme k nej celoživotne prístup. 

Bábätko po prvý krát zažíva pohyb, pláva v plodovej vode. Začína vnímať gravitáciu – láskavú náruč Matky Zeme – ale zároveň je nadnášané v stave “bez tiaže” vďaka plodovej vode. V tomto čase cíti matka prvé pohyby. 

ZDROJ: Azra Bertrand MD. a Seren Bertrandová,:Probuzení lúna, zasvěcení od samotné stvořitelky života, v anglickom originále Womb awakening 2017, vyšlo v nakladateľstve MAITREA, Praha v r. 2020, ISBN: 978-80-7500-561-8

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Panvové dno po pôrode

Posilňujete po pôrode panvové dno?  Predpokladám na viac ako 90% kladnú odpoveď. A viete, že jo to neefektívne? Vysvetlím vám prečo. Panvové dno neposilňujeme. Nie je to sval ako biceps a nemá byť pevné. Pevné panvové dno vám môže priniesť problémy rovnako ako ochabnuté panvové dno. Ženy s pevným panvovým

Čítať »
...o deťoch

Si ako Tvoja mama….Si ako Tvoj otec

Koľkých z nás to nahnevá, dotkne sa nás až úplne na kosť. Lebo sme chceli byť lepší a predsa. Viete kedy sme ako naši rodičia? Keď nevládzeme, sme vyčerpaní, prestávame konať z vlastnej energie a sily. Vtedy, keď nevládzeme, prichádza „zozadu“ k nám mohutná sila rodu, aby nás podoprela a

Čítať »