TEHUJOGA

TEHUJOGA

Chcete ešte počítať? ÁNO!

Boli sme s rodinou na výlete v Košiciach. Bola som so svojou „pôvodnou rodinou“ – ocko, brat a našich 5 detí. Bol to super nápad, ktorý mal brácho. Je to pracovne rozcestovaný človek a pozná všetky väčšie slovenské metropoly. My Stožkári (že neviete, kde to je?:)) – pri Detve) radi výletujeme.

Vo vlaku sme si kadejako krátili čas. Väčšinu zábavy si obstarali deti sami. Môj brat to vie s deťmi. A tak vymýšľal hry. A vymyslel aj hru na počítanie. Mame deti od škôlkárov po piataka. Brácho vymýšľal príklady tak, aby sa každý mohol zapojiť v rámci svojich vedomostí. Motali sme sa v číslach od 0 po cca 50. Sčítavali, odčítavali všetci, násobil a delil len Juraj:) výhoda najstaršieho:))

Matíkovi zatiaľ nejde odčítavanie. Cítim z jeho odpovedí, že zatiaľ nepochopil o čo sa jedná. Sčítava úplne v ľahkosti. Ale odčítavanie ho stojí veľa sústredenia. Chce to dokázať sám a tak ani vysvetľovanie neprijíma. Juraj mu partnersky vysvetľoval ako na to. Dedo mu to vysvetľoval. A stále mu to nešlo. ALE – NEVZDÁVAL SA! A keď sa môj brat opýtal, že kto sa ešte chce hrať, tak Maťo kričal: „JA!“ Veľmi som spokojná, ešte stále ho učenie baví, aj keď mu to nejde, má chuť to zvládnuť. Je to úžasné! A som vďačná Dúholiu, že naše deti môžu vyrastať s prirodzenou túžbou po vedomostiach a zlyhávanie ich neodrádza.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Advent – príchod

Čím ďalej, tým viac sa ponáram do kola roka. Začalo to pred 14 rokmi, keď som čítala vo Vitalite článok, ktorý ovplyvnil celý môj život.  Najskôr som si vyznačila v kalendári dátumy v solárnom rytme, kedy sa mení energia v prírode. Tá nás hlboko ovplyvňuje, lebo sme jej súčasťou. Advent

Čítať »
...o deťoch

Boli sme na výlete. A bolo to posilňujúce.

Zrejme toto nie je prvý blog, ktorý si odo mňa prečítate. Veľmi pekne vám ďakujem, že to robíte! A verím, že nie ani posledný:) Takže viete, a kto nevie, tak sa dozvie:), že som spoluzakladateľkou Dúholia. Naše 3 deti tam veľmi radi trávia čas. Dúholie je “moje ďalšie dieťa”. Je

Čítať »