TEHUJOGA

TEHUJOGA

Menopauza je aj “nácvikom” smrti

Áno smrti. Konca. Sme k nej bližšie ako k zrodeniu a DOCHÁDZA NÁM TO! A zároveň  máme kultúrny strach zo smrti. Žijeme, akoby neexistovala. V majoritnom náboženstve si vážime viac mŕtvych ako živých – je to akýsi zvláštny kult smrti.  O vlastnej smrti nerozmýšľame. Lebo sa bojíme. Bojíme sa žiť, bojíme sa umierať…A pritom to nikoho z nás neminie. 

Dobrá správa je – SME STÁLE ŽIVÉ!

A ostáva nám………času – nevieme koľko:) Čomu ho budeme venovať?

Možností je nekonečno! Energie menej:) Vody našej energie sa vnoria do hĺbky, tak hlboko, že už nemenštruujeme. Naša “studňa” je hlboká a voda v nej je vzácna. Je to na nás s kým budeme svoje hlboké vody zdieľať. Určite ich neplytvajme. 

A čo je smrť? Smrť má mnoho podôb…umierame každý deň. Kúsok po kúsku. Bábätká rovnako ako starci. 

Každý koniec je smrťou. Každá zmena prináša smrť toho, čo končí a zrodenie toho, čo začína. 

V menopauze sa rodí kráľovná! Svojho života. Nerobí kompromisy, neplytvá energiou na hlúposti, váži si sama seba a tvorí kruhy rovných. Nepotrebuje súťažíť a ani vyhrávať. Veľmi dobre si rozmyslí, do čoho sa vloží a kam radšej ani nevkročí. Neostáva v minulosti a hrá hru zvanú život! Nie je tu priestor na drámu, suché dohody s jasnými pravidlami bývajú jej voľbou. Jej srdce je plné lásky a súcitu a tie šíri okolo seba. 

Mohlo by Vás zaujímať

ilustračný obrázok
Blog

Symbolika

Tento článok môže vyvolať rôzne emócie. Prosím čítajte ho v ľahkosti a hravo s uvoľnením priestoru vo vašej mysli, že to tak môže byť. Žijeme tisícročie v pokrútenom svete, kde život je menej ako peniaze. Súrodenci sa prestanú rozprávať kvôli rozdielnym názorom a ľudia dobrovoľne v sebe živia rôzne presvedčenia,

Čítať »
...o deťoch

Keď je u nás mama nervózna…

Včera som vybuchla. Stáva sa to každému. Výsledkom bol zákaz televízora na CELÝ MESIAC! Niektoré deti si aj poplakali. Ale zaujímavé je, ako to zobrali. Ako v tomto výbuchu prijali mňa. Nuž sú úžasní! Všetko, čo do detí investujeme sa nám vráti. Mne sa vracia v dobrom. Jasné, že keď

Čítať »