Matka = neviditeľná vo svojej službe

Pôrod je ukončenie tehotenstva a zrodenie 2 nových bytostí – dieťatka a matky. Matkou sa stávame prvým pôrodom na zvyšok svojho života. Nie je cesta späť.

Matka sa často stará najskôr o svoje dieťa a potom o seba. Pohodlie, bezpečie a zdravie dieťaťa je na prvom mieste. Matka robí všetko 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Prináša svetu najväčší dar – nový život a často ostane v tejto situácii úplne sama. Bez ďalšej skutočnej emocionálnej a fyzickej podpory. S novým košom povinností naloženým na svojom chrbte.

Nepíšem toto, aby som vám pripomínala tie bolestivé stránky materstva a jeho spoločenské nedocenenie. Matka – samozrejmá súčasť domácnosti s malým dieťaťom. Tiež nová bytosť, tiež krehká, ale bez bezpečného prístavu, ktorým je pre dieťa materská náruč.

Píšem to preto, aby ste aj v ranom a neskorom materstve nezabúdali na to, čím ste boli predtým. Matka je naša nová vrstva. Nie jediná! Je našou súčasťou ako tie, ktorými sme boli, kým sme sa matkami stali. Áno matka je nevidená vo svojej službe a robí ju samozrejme a v najväčšej láske a odovzdanosti akej je schopná. A tak je to v poriadku. Všetky sme karmajogínky:)

Naše ostatné súčasti – mladá dievčina, divoška, panna, milenka, všetky tu ostávajú, len si na ne potrebujeme spomenúť a privolať si ich divokosť, ľahkosť, vášeň. Všetky sú v nás, každú vyživuje niečo iné…

Mladá dievčina, zvedavá a čistá – hľadajte vo svojom živote nové miesta so zvedavosťou dieťaťa. Tak sa z balíka povinností môže stať dobrodružstvo. Keď sa na vás valí ťažoba zodpovednosti, spomeňte si na svoju pravú podstatu, ktorou je “ tu ponoriť nôžku do bystrinky, tu ochutnať za hrsť čučoriedok, tu si poležať v tráve“. Samozrejme, toto je alegória, ale nájdite si svoje „pramienky“ a svoje „čučoriedky“, ktoré vám pripomenú chuť ľahkosti.

Milenka so svojou vášňou. Aby nová bytosť matka našla svoju stratenú milenku, potrebuje miesto dieťaťa dosadiť na prvé miesto seba. Občas byť sebecká a myslieť na svoju rozkoš a potešenie. Len na svoju! Nie na manželovu:) ospravedlňujem sa páni, ale na vás a vaše uspokojenie sa dostane neskôr. Je to po pôrode bilogická odpoveď na hormonálne zmeny.

Ak sa strácate vo svojej materskej roli a je vám v nej ťažko, pohľadajte svoje stratené časti. Tie bezstarostné, plynúce v ľahkosti. Napríklad aj na ženskom stretnutí na tému Popôrodná sexualita, kde hľadáme milenku. Najbližšie v Banskej Štiavnici 18.11.2022 v Hájovni.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Tehujoga v lete – ako to bude?

Píšete mi, kedy bude ďalšia skupina Tehujogy. Odpoveď je, že na jeseň – budeme sa stretávať opäť každú stredu v termíne 20.9.-29.11.2023. Rezervácia je už otvorená, počet miest je obmedzený, preto neváhajte a rezervujte si svoje miesto ešte dnes. A ako to bude v lete? Nuž to teraz sama neviem,

Čítať »
Blog

Mýty o dychu – prvá časť.

Veľmi sa teším, že sa vraciame k jednoduchým veciam. Ako je dych. Že kniha Dych je bestseller, že sú semináre o dychu a jeho ohromných účinkoch. A ja som sa rozhodla napísať sem pár mýtov o dychu, aby to vedelo čo najviac ľudí (si lichotím, čo?:)). Som z generácie, ktorá

Čítať »