TEHUJOGA

TEHUJOGA

Cez Vianoce, počas pripravovania večere pred rozbaľovaním darčekov, ktoré mi tento rok úplne prestalo dávať zmysel, som chodila po dome s vážnou tvárou. Prichytila som sa pri tom! Prichytila som sa pri tom, ako rozmýšľam, čo všetko ešte musím, ako posudzujem Vianoce a spôsob, akým ich oslavujeme, ako sa vnútorne “ľutujem”, že čo všetko ešte “musím” urobiť…nuž vnútorný dialóg na depresiu, vôbec nie sviatočný.

Predvčerom som poslala priateľke link na video s jogovou rannou praxou (ak chcete, napíšte mi do komentu e-mail a pošlem aj vám:) Jej súčasťou je ladenie sa na celý deň. Verte, neverte – ranné ladenie je ozaj najdôležitejšou časťou dňa. To s čím do dňa vstupujeme sa nám totižto celý deň deje. Vo videu je výzva: “ Oceňte, čo okolo seba máte. Poďakujte za všetko, čo vás teraz obklopuje a dajte si na dnešný deň nejaký jednoduchý zámer, napr. dnes, nech sa deje čokoľvek, ja sa budem usmievať.”

Pokračovanie Vianočného príbehu – keď som sa prichytila, okamžite som si roztiahla pery do úsmevu. Zo začiatku len cvičenie svalov sa takmer okamžite prejavilo v pocite na mojom srdci. Začala som cítiť obrovskú radosť a vďačnosť za ten deň, za jeho pokoj, za to všetko jedlo, ktoré môžem pripraviť, začala som sa tešiť na iskričky v očiach detí pod stromčekom a úplne som sa uvoľnila.

Čo sa deje, keď sa usmievame? Vylaďujeme svoje telo na vyššiu frekvenciu, na frekvenciu zdravia, lásky a radosti. A toto nie sú ezoterické kecy! 

Pozor! Nasledujú vedecké fakty:

Je to vedecky dokázaná realita. Srdce je náš piaty mozog, obsahuje okrem svalových vlákien veľmi veľa neurónových štruktúr. Jeho tep je najvýraznejším a primárnym tepom nášho tela. Srdce je zároveň endokrinnou žľazou, ktorá produkuje oxytocín. Hormón lásky. Zmena tlkotu srdca nás dokáže okamžite upozorniť, či vchádzame do priateľského a nám prospešného prostredia, alebo naopak. Je rozdiel, či je rytmus srdca koherentný, alebo nie…Koherentný rytmus je prejavom zdravého srdca a rovnováhy nervovej sústavy. Prejavenie vďačnosti aj za situáciu, ktorá sa nás priamo nedotýka, prináša do nášho tela okamžite odozvu, ktorá zmierňuje stresovú reakciu a pozitívne ovplyvňuje naše zdravie. Vytvárame tak energiu, ktorú budeme môcť využiť tvorivým spôsobom. 

Mám novodenný a novoročný záväzok sama voči sebe obdariť sa v ťažkých chvíľach úsmevom 🙂 

Nech je svet lepšie miesto. 

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Pôrodu sa už vôbec nebojím

Vo štrvtok som bola na návšteve u jednej z “mojich mamičiek”. Pripravujeme sa spolu na jej druhý pôrod. A okrem detailov pôrodného plánu sa mi zverila aj so svojimi pocitmi ohľadne svojho druhého pôrodu. Citujem: “Prvý krát som bola len predpôrodnej príprave v pôrodici, kde nám pôrodná asistentka povedala:”Nebudem vám

Čítať »
Blog

Tehujoga pre vás na jeseň 2022

Aby ste vedeli na čo všetko sa môžete tešiť: 9.9. 2022 o 17:00 preložená POPÔRODNÁ SEXUALITA, v centre Fornix v Detve. https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/poporodna-sexualita/ 23.9. 2022 o 17:00 Predpôrodný tehotenský kruh v Dúholí, Stožok. https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/predporodny-tehotensky-kruh/ 21.9. 2022 – 23.11. 2022 každú stredu od 14:30 – 15:45 hod. POPÔRODNÁ REGENERAČNÁ JOGA v Babygyme,

Čítať »