TEHUJOGA

TEHUJOGA

ÚDIV…Dokážeme to ešte?

Panenskosť nie je len o pominutí istých fyzických prvých skúseností. Panenskosť a schopnosť údivu nad bežnými vecami je súčasť ľudskej povahy. Cibrí našu myseľ a zušľachťuje našu dušu. 

Ako to myslím? 

Ako sa staviate k bežným veciam? Prehliadate ich? Beriete ich so samozrejmosťou? Alebo dokážete vnímať chvíle dňa ako drobné, za sebou idúce zázraky? Každá chvíľa a vec sú tu len v jeden moment nášho života.

Napríklad auto. Niekto hovorí:” Veď je to len auto!” Ale vidíte v ňom ten ľudský um a odvahu tých, ktorí konštruovali a snažili sa predať prvé autá? Vidíte to množstvo ľudskej práce, materiálov, technických postupov a dokážete vnímať dokonalosť toho stroja? 

Nie? Skúste sa trochu udiviť nad autom…

A chvíle dňa- ráno – každý deň slnko vychádza inak. Každý deň sú členovia vašej rodiny a aj vy sami inak naladení. Kaźdý deň chutia raňajky trochu inak… vnímate vôňu ranného vzduchu, úsmev detí, pohladenie manžela… dotyk na svojom tele, svoje telo… každá chvíľa a vec sú tu len teraz takéto… Už ste aspoň trochu udivení? Dobre! 

Divte sa viac a buďte vďační. Vaša myseľ tým ozdravie.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Kedy je dojčenie deštruktívne?

Slovom vás provokujem zámerne. Je totiž nad slnko jasnejšie, že dojčenie je pozitívne a životne dôležité pre naše deti. Ale má aj svoje tienisté stránky a na tie si chcem posvietiť. Dojčenie je premenlivé ako všetko ostatné v našich životoch. Je iné dojčenie novorodenca a sú iné jeho nároky na

Čítať »
...o deťoch

Niektoré emócie potrebujú odstup

Som vášnivá pozorovateľka života. Najviac života a autentického prejavu vidím na deťoch. Dospelí už zabudli byť autentickí. Hovoria tomu, že emócie spracovávajú, (ja tomu hovorím puzdria na neskôr, ako orgánovú záťaž. Ak ste z tých, pomáha kraniosakrálna terapia). Zdá sa, že základné umenie života vštepované deťom výchovou je „poker face“

Čítať »