ÚDIV…Dokážeme to ešte?

Panenskosť nie je len o pominutí istých fyzických prvých skúseností. Panenskosť a schopnosť údivu nad bežnými vecami je súčasť ľudskej povahy. Cibrí našu myseľ a zušľachťuje našu dušu. 

Ako to myslím? 

Ako sa staviate k bežným veciam? Prehliadate ich? Beriete ich so samozrejmosťou? Alebo dokážete vnímať chvíle dňa ako drobné, za sebou idúce zázraky? Každá chvíľa a vec sú tu len v jeden moment nášho života.

Napríklad auto. Niekto hovorí:” Veď je to len auto!” Ale vidíte v ňom ten ľudský um a odvahu tých, ktorí konštruovali a snažili sa predať prvé autá? Vidíte to množstvo ľudskej práce, materiálov, technických postupov a dokážete vnímať dokonalosť toho stroja? 

Nie? Skúste sa trochu udiviť nad autom…

A chvíle dňa- ráno – každý deň slnko vychádza inak. Každý deň sú členovia vašej rodiny a aj vy sami inak naladení. Kaźdý deň chutia raňajky trochu inak… vnímate vôňu ranného vzduchu, úsmev detí, pohladenie manžela… dotyk na svojom tele, svoje telo… každá chvíľa a vec sú tu len teraz takéto… Už ste aspoň trochu udivení? Dobre! 

Divte sa viac a buďte vďační. Vaša myseľ tým ozdravie.

Ďalšie články

Blog

Stretnutie TEHUJOGínok

Cvičili ste v tehotenstve so mnou Tehujogu? Spomínate na “tie časy”? Chceli by ste sa niekedy znovu stretnúť? Tak príďte

Čítať »