ÚDIV…Dokážeme to ešte?

Panenskosť nie je len o pominutí istých fyzických prvých skúseností. Panenskosť a schopnosť údivu nad bežnými vecami je súčasť ľudskej povahy. Cibrí našu myseľ a zušľachťuje našu dušu. 

Ako to myslím? 

Ako sa staviate k bežným veciam? Prehliadate ich? Beriete ich so samozrejmosťou? Alebo dokážete vnímať chvíle dňa ako drobné, za sebou idúce zázraky? Každá chvíľa a vec sú tu len v jeden moment nášho života.

Napríklad auto. Niekto hovorí:” Veď je to len auto!” Ale vidíte v ňom ten ľudský um a odvahu tých, ktorí konštruovali a snažili sa predať prvé autá? Vidíte to množstvo ľudskej práce, materiálov, technických postupov a dokážete vnímať dokonalosť toho stroja? 

Nie? Skúste sa trochu udiviť nad autom…

A chvíle dňa- ráno – každý deň slnko vychádza inak. Každý deň sú členovia vašej rodiny a aj vy sami inak naladení. Kaźdý deň chutia raňajky trochu inak… vnímate vôňu ranného vzduchu, úsmev detí, pohladenie manžela… dotyk na svojom tele, svoje telo… každá chvíľa a vec sú tu len teraz takéto… Už ste aspoň trochu udivení? Dobre! 

Divte sa viac a buďte vďační. Vaša myseľ tým ozdravie.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Rozhovory s pôrodnými babicami

Mám sa pracovne a veľmi sa tomu teším. Teším sa, že na Festivale na lúkach na Zaježovej boli súčasťou programu aj Rozhovory s pôrodnými babicami a teším sa veľmi si vážim, že som bola jednou z pozvaných, ktoré svoje skúsenosti a názory o pôrodoch zdieľali. Mala som trému. Tlak z

Čítať »
Blog

K životu patrí učenie

Dnes to bude o tom, čo som sa naučila, keď som sa učila hrať na klavíri.
Od januára sa učím hrať na klavíri. Lebo to chcem vedieť. Mám milú mladú učiteľku klavíra. Hrám pekne. Som sama so sebou spokojná, až veľmi spokojná . Hrám pekne hlavne keď som SAMA.

Čítať »