TEHUJOGA

TEHUJOGA

Zneužila som svoje telo … na chorobu:):):):)

Ste sklamaní, čo? Ste si mysleli, že ako zneužila:))) Nuž je pravda, že naše telá nám chcú a dokážu slúžiť, aj keď sa o ne dlhodobo nestaráme vzorne. Ba dokonca ani vôbec. 

O mne je pravda taká, že som potrebovala oddychovať. Viem to, hovorím to nahlas všetkým naokolo, ale sama sebe to nedovolím. Dnes mám prvý voľný deň po ozaaaj dlhokánskom čase. Pre mňa voľný znamená – jem, čo chcem a kedy chcem, robím, čo chcem, ležím, meditujem, čítam, alebo aj nie ak sa mi nechce…Tak akýto deň som mala naposledy v juli. Dnes sa pomaly ku koncu chýli október.

Moja energia bola na bode nula. Deti okolo mňa už dávno signalizovali, že sa ochladilo a oni potrebujú oddychovať. Ja som im zvedomovala, že čo sa deje vonku a čo to znamená pre naše telá. Dávala som pozor na nich, na to, aby oni boli v teple a aj ja sama som si davala pozor, aby som bola v teple.Dala som si pozor na tú fyzickú stránku. A viete ako sa stalo, že som ochorela? Cez emóciu. Neustála som tlak na výkon (ktorý mám v prvom rade sama na seba) od svojho okolia a rozhnevala som sa. Oprávnene. Tým dokonale klesla moja životná energia a baktéria začala svoje rošambo v mojej krčnej mandli. Aj takto sa to deje.

Uvedomenie má pre mňa cenu 4 voľných dní pred dôležitým víkendom. Prvé dva dni som samozrejme pracovala – poriadne som pripravila na víkend – lebo budem po prvý krát v živote školiť lektorky Tehujogy. Je to pre mňa radosť, pocta aj zodpovednosť zároveň. A vyčistila som kalendár. 

A tie zvyšné dva dni som už pracovala menej:):):):)…ale napríklad píšem tento blog, čo je tiež moja práca. Mám na to čas. Inokedy mám “len nápady”:):):).

Nuž a späť k zneužitiu tela – je to tak. Poslúžilo mi, aby som mohla oddychovať. Keďže som si to sama dopriať nevedela. S láskou mu za to ďakujem a prajem si veľa zdravia. A hlavne, aby som tu rovnováhu, zvanú zdravie, dokázala udržať aj v kritických podmienkach a nepotrebovala na to opäť zneužívať svoje telo.

Nech vám vaše telá slúžia. A vy sa o ne dokážete láskavo a plnohodnotne postarať. Inak veľmi dobré tipy na to má Lea Šlampiaková – majsterka výživy:) a zdravého balansu. K jej múdrosti sa dostanete tadiaľto: https://leaslampiakova.sk

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Podoby laktačného poradenstva

“Mala som stres z 2 vecí  – z toho pôrodu a z týchto ce…iek”😂😂😂, zdôveruje sa mi čerstvá dvojmamička. Pôrod zvládla hravo, pretože sa pripravovala. Nedajte si ujsť príležitosť sa na pôrod pripraviť. Je pravda, že každá žena porodí, naše telá sú na to stvorené. Ale je rozdiel vedieť čo

Čítať »
Blog

„Sila z brucha pochodí“

Pamätáte si slová starých materí, keď ste sedeli ako deti za plným tanierom a neboli ste schopní do seba dostať ani len kúsok a starká s trochou prísnosti hovorí: „Jedz, aby si mal silu.“ Nuž je to ozaj pravda, akurát akosi „stratená v preklade“. Sila ozaj pochodí „z brucha“. Zo

Čítať »