Čím ďalej, tým viac sa ponáram do kola roka. Začalo to pred 14 rokmi, keď som čítala vo Vitalite článok, ktorý ovplyvnil celý môj život. 

Najskôr som si vyznačila v kalendári dátumy v solárnom rytme, kedy sa mení energia v prírode. Tá nás hlboko ovplyvňuje, lebo sme jej súčasťou.

Advent je pre mňa veľmi silným obdobím. Teším sa vždy na konci leta na dlhé zimné večery, ktoré presedíme v kuchyni za stolom pri čajíku a hráme spoločenské hry. Alebo sedíme spolu v obývačke a pozeráme filmy a rozprávky (tie ešte stále prevažujú nad filmami:)).

V tme je ukrytý pokoj. Pokoj ako v maternici. Je čas ukončovať, spomaľovať a nechávať odísť. A zároveň čas ladenia na nové, prichádzajúce životaschopné “projekty”, alebo skôr tvorbu. 

Tam vonku je ale zhon. Čas sa enormne zrýchľuje a pre mňa aj ísť do mesta na Vianočné nákupy (lebo aj to si náramne užívam a vždy sa na to teším), je vždy únavné a teším sa domov na pokoj, ticho a nehybnosť našej zamrznutej záhrady. 

Zhon a pocit, že nič nestíhame, nás v skutočnosti stojí oveľa viac ako si myslíme. Cenou za tlak proti prúdu prírodnej energie sú choroby, hádky, zimné ponorky s vlastnými najbližšími… Toto všetko nám môže doslova skrátiť život. Energiu tratíme nielen aktivitou v práci, ale aj vo forme peňazí, ktoré míňame na Vianočné darčeky. Niežeby sme ich kupovať nemali, to nie! Môžme aj tu ostať v rovnováhe a obdarovať sa len symbolicky. A sústrediť sa na to skutočne dôležité pod stromčekom – radosť zo spoločného bytia, nádej znovu sa rodiaceho svetla, príchod nového roka.

Vo chvíli, keď uvidíme, kde energiu strácame, môžeme to zmeniť. Zmena potrebuje veľa energie, bude teda postupná a po malých krôčikoch. Nie je nutné, aby bola rýchla. Máme čas. V skutočnosti všetok zvyšný čas našich životov. Mne to trvalo 14 rokov od prvého semienka po uvedomenie a aj skutočné dianie. Je to dlho? Možno. Nie je to dôležité.

Preto v decembri ponúkam už len tieto termíny na kraniosakrálnu terapiu: 

4.12. o 11:30

11.12. o 10:30

12.12 o 9:00, 10:30, 12:00

Objednať sa môžete telefonicky na 0905993417

Môžeme sa stretnúť na seminári Šestonedelie 9.12.2023 – link na registráciu tu: https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/sestonedelie-19/

A na poslednej predpôrodnej príprave v tomto roku – HYPNOPÔRODE – 16.-17.12.2023 – registrácia tu: https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/hypnoporod-8/

Nové semienka vyklíčia v januári:

…a tiež pripravujeme s Martinou Magdalénou pobyt pre vás na Kréte – viac sa dozviete čoskoro. Tu zatiaľ len prezradím, že budeme hlboko ale v úplnej ľahkosti pracovať so somatickými traumami v našich lonách, oživovať oheň našich sŕdc, tancovať, cvičiť jogu, užívať si vlastný posun a rozkvet – a more a jeho plody:) a to v jednej čisto ženskej skupine a v druhej skupine rodinnej:) 

Už roky zrie spolupráca s MUDr. Kristínou Bihariovou a MUDr. Luciou Ambrózovou – čo to bude až to bude? Tu sa nechajte prekvapiť:) Viac prezradíme v priebehu roku 2024.

S drahou Danielkou Zvalovou pre vás tvoríme skupinové a individuálne rituály a plynutia – Cerradu a Popôrodnú sexualitu.

Naďalej ostávam vašou pôrodnou a popôrodnou sprievodkyňou. 

A čo vy? Čo nechávate klíčiť?

Budeme tieto semienka polievať pozornosťou a necháme ich vyklíčiť, dozrieť a zožneme ich plody. Aby sme v advente 2024 mohli opäť pokojne popíjať čaj o 4 v zimnej nehybnej temnote. 

2023 bol pre mňa veľmi plodný rok. Ďakujem vám za dôveru a otvorenosť. Ďakujem, že s vami a pre vás môžem byť kým som a spievať naplno pieseň svojej duše. ĎAKUJEM

Ďalšie články