TEHUJOGA

TEHUJOGA

Čím ďalej, tým viac sa ponáram do kola roka. Začalo to pred 14 rokmi, keď som čítala vo Vitalite článok, ktorý ovplyvnil celý môj život. 

Najskôr som si vyznačila v kalendári dátumy v solárnom rytme, kedy sa mení energia v prírode. Tá nás hlboko ovplyvňuje, lebo sme jej súčasťou.

Advent je pre mňa veľmi silným obdobím. Teším sa vždy na konci leta na dlhé zimné večery, ktoré presedíme v kuchyni za stolom pri čajíku a hráme spoločenské hry. Alebo sedíme spolu v obývačke a pozeráme filmy a rozprávky (tie ešte stále prevažujú nad filmami:)).

V tme je ukrytý pokoj. Pokoj ako v maternici. Je čas ukončovať, spomaľovať a nechávať odísť. A zároveň čas ladenia na nové, prichádzajúce životaschopné “projekty”, alebo skôr tvorbu. 

Tam vonku je ale zhon. Čas sa enormne zrýchľuje a pre mňa aj ísť do mesta na Vianočné nákupy (lebo aj to si náramne užívam a vždy sa na to teším), je vždy únavné a teším sa domov na pokoj, ticho a nehybnosť našej zamrznutej záhrady. 

Zhon a pocit, že nič nestíhame, nás v skutočnosti stojí oveľa viac ako si myslíme. Cenou za tlak proti prúdu prírodnej energie sú choroby, hádky, zimné ponorky s vlastnými najbližšími… Toto všetko nám môže doslova skrátiť život. Energiu tratíme nielen aktivitou v práci, ale aj vo forme peňazí, ktoré míňame na Vianočné darčeky. Niežeby sme ich kupovať nemali, to nie! Môžme aj tu ostať v rovnováhe a obdarovať sa len symbolicky. A sústrediť sa na to skutočne dôležité pod stromčekom – radosť zo spoločného bytia, nádej znovu sa rodiaceho svetla, príchod nového roka.

Vo chvíli, keď uvidíme, kde energiu strácame, môžeme to zmeniť. Zmena potrebuje veľa energie, bude teda postupná a po malých krôčikoch. Nie je nutné, aby bola rýchla. Máme čas. V skutočnosti všetok zvyšný čas našich životov. Mne to trvalo 14 rokov od prvého semienka po uvedomenie a aj skutočné dianie. Je to dlho? Možno. Nie je to dôležité.

Preto v decembri ponúkam už len tieto termíny na kraniosakrálnu terapiu: 

4.12. o 11:30

11.12. o 10:30

12.12 o 9:00, 10:30, 12:00

Objednať sa môžete telefonicky na 0905993417

Môžeme sa stretnúť na seminári Šestonedelie 9.12.2023 – link na registráciu tu: https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/sestonedelie-19/

A na poslednej predpôrodnej príprave v tomto roku – HYPNOPÔRODE – 16.-17.12.2023 – registrácia tu: https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/hypnoporod-8/

Nové semienka vyklíčia v januári:

…a tiež pripravujeme s Martinou Magdalénou pobyt pre vás na Kréte – viac sa dozviete čoskoro. Tu zatiaľ len prezradím, že budeme hlboko ale v úplnej ľahkosti pracovať so somatickými traumami v našich lonách, oživovať oheň našich sŕdc, tancovať, cvičiť jogu, užívať si vlastný posun a rozkvet – a more a jeho plody:) a to v jednej čisto ženskej skupine a v druhej skupine rodinnej:) 

Už roky zrie spolupráca s MUDr. Kristínou Bihariovou a MUDr. Luciou Ambrózovou – čo to bude až to bude? Tu sa nechajte prekvapiť:) Viac prezradíme v priebehu roku 2024.

S drahou Danielkou Zvalovou pre vás tvoríme skupinové a individuálne rituály a plynutia – Cerradu a Popôrodnú sexualitu.

Naďalej ostávam vašou pôrodnou a popôrodnou sprievodkyňou. 

A čo vy? Čo nechávate klíčiť?

Budeme tieto semienka polievať pozornosťou a necháme ich vyklíčiť, dozrieť a zožneme ich plody. Aby sme v advente 2024 mohli opäť pokojne popíjať čaj o 4 v zimnej nehybnej temnote. 

2023 bol pre mňa veľmi plodný rok. Ďakujem vám za dôveru a otvorenosť. Ďakujem, že s vami a pre vás môžem byť kým som a spievať naplno pieseň svojej duše. ĎAKUJEM

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Posun…azda príprava na kvantový skok:)

Pracujem s tehotnými ženami ož viac ako 10 rokov. Okrem iného mi táto skutočnosť umožňuje porovnávať. Predpôrodná príprava pred 10 rokmi bola úplne iná ako teraz.  Množstvo voľne dostupných informácií je obrovské. Ale, ako hovorí môj muž (solárny technik), to že niekto vie čítať ešte neznamená, že je múdry:) Iné

Čítať »
Blog

… o placente. Ako napraviť, čo sa už stalo.

Ak vás oslovili slová o placente a chcete napraviť svoj vzťah s ňou, čítajte. Placenta je pre vyvíjajúce sa bábätko zdroj výživy pre tvorbu v hmote. Jej predčasné oddelenie spôsobuje placentárnu traumu – pocit, že tu, na tomto svete, po narodení nie je z čoho tvoriť, nie je z čoho

Čítať »