TEHUJOGA

TEHUJOGA

Prečo chcete mať dieťa?

Stretávam sa so ženami, ktoré po deťoch túžia. Robia všetko možné a aj to za hranicou možného, aby sa im to podarilo. Ale nedarí sa. 

Aj ja som si týmto stavom prešla. Aj úzkosťou a strachom, či niekedy budem matkou. Lebo ani nám sa na začiatku asi rok “nedarilo”. Pamätám sa, ako som sa pýtala môjho muža, či ma bude ľúbiť, aj keď nebudeme mať deti. 

Rok nie je dlhá doba. V porovnaní s pármi, ktoré sa snažia desaťročie nie. Ale mne to už pripadalo ako večnosť. Ale chápala som, že si v ceste stojím sama. 

Hľadala som v sebe odpovedď na otázku: ”Prečo chcem mať dieťa?”

A odpoveď bola, že o dieťa ani tak nejde. Skôr som chcela vycúvať zo systému. Nechcela som už robiť prácu, ktorú som robila. Túžila som po zmene a dieťa, alebo skôr materskú som brala ako “mostík”, aby som to mohla urobiť. 

To je dosť veľké očakávanie na niekoho, kto sa ešte ani nenarodil. Dosť veľké očakávanie od niekoho, kto ešte je len čistou potencialitou, niečím čo sa môže, ale nemusí stať. 

V túžbe po deťoch si často premietame riešenia ťažkých životných situácií. Kladieme na ich “ramená a bedrá” ťarchu, ktorú nevieme vyriešiť sami,

Ja som to vtedy pred 12 rokmi pochopila. A dala som výpoveď. Urobila som si kurz klasickej masáže, aby som si mohla otvoriť živonosť na kraniosakrálnu terapiu. Ale skôr, ako som si stihla živnosť otvoriť otehotnela som. Podobnú situáciu som zažila, keď som chcela otehotnieť 3.x. Martinko mal 3 roky, teda blížili sa jeho tretie narodeniny a ja som vedela, že sa budem zrejme musieť ísť zahlásiť na Úrad práce, alebo si otvoriť tú živonosť. Ani jedno sa mi nechcelo a tak som sa opäť chcela skryť za materskú. Ale našťastie som sa spamätala rýchlo. A potom nasledovali situácie, ktoré mi ukázali, aký sú 2 deti super počet detí a že 3 deti už môžu byť na rodičov v našom veku aj veľa detí naraz:) A tak som sa v tom uvoľnila. Rozpredala som babätkovské vybavenie úplne komplet. A zahlásila sa na Úrad práce. Nuž to tretie tehotenstvo na seba nenechalo dlho čakať. A narodila sa Elena Bohdanka. 

Čo sú vaše problémy, ktoré chcete riešiť materskou?  Aký strach skrývate za túžbu mať dieťa? Tešíte sa ešte zo vzájomných intímností s mužom? Alebo je to všetko už len maratón za dieťaťom? Zabudnite, že môžete otehotnieť! A zabudnite aj na to, že nemôžete otehotnieť! Život nie je priamočiary a najväčšie dary nás čakajú tam, kde nečakáme. Tešte sa zo života! Tešte sa z milovania, lebo je to milovanie a nechajte sa prekvapiť…

V uvoľnení je určite jeden kľúč…

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Za čo všetko môže prvý nádych?

Utrpenie, ktoré vidíme každý deň okolo seba, je založené na presvedčení, že tu nie je dostatok pre všetkých. Dostatok vzduchu, dostatok krvi, dostatok lásky. Toto zakúša mnoho z nás pri pôrode, pri prvom nádychu. Prvý nádych po pôrode je prvým vtiskom do srdcovej čakry, kde sú pľúca. Pľúca ako krídla

Čítať »
Blog

“Cítim sa silná a kompetentná!”

To sú slová jednej čerstvej mamičky. A je to nádherné ich počuť, pretože takto sa ženy po pôrode často ôbec necítia. Ja si v duchu hovorím: “Ďakujem. Dobrá práca.” Pôrod je iniciácia. Iniciovať, znamená zažiť v tele skúsenosť, ktorá nás posúva v živote ďalej. My ženy máme v tele ukryté

Čítať »