Pôrod v láske je darom pre celú Zem

Pôrod v láske je pôrod bez tlaku, bez násilia, bez strachu…takzvaný dokonalý.

Naše všetky tri také boli. A zažívam to mnohonásobne pri pôrodných sprievodoch ako dula.

Budem ďalej písať len o svojich pôrodných skúsenostiach. Na to jediné mám právo.

Náš prvý syn sa narodil pred skoro 11 rokmi doma. Náš druhorodený syn pred 8 rokmi doma a naša dcérka pred takmer 5 rokmi doma. Všetci, čo ku nám domov po pôrode prišli boli omámení pokojom, láskou a mojou kondíciou. Nenašli uplakané dieťa a ubolenú matku. Ale pokojný priestor novej rodiny a veľmi radi sa ním nechali pohltiť.

Tento priestor je liečivý. Plný lásky a vône. Plný posvätného pokoja a ticha. Plný času na všetko, čo má prísť a na čo sa treba po novom sústrediť a mať na to silu.

Nenájdete v ňom strach, nenájdete v ňom tlak, nikto nekričí a nehovorí čo sa má kedy stať. Všetko sa deje vtedy, keď má:) Je oprostený od hodnotenia, či je všetko dosť alebo málo. Je zbavený pochybností, pretože matka a dieťa sú posvätne spojení a nikým nerozdelení a nerušení. Matka sama rozhoduje kto a kedy smie do priestoru vkročiť. Aby bol pre novú rodinu prínosom a posilnením.

Táto láskavá, tichá, trpezlivá a na čas bohatá atmosféra lieči celý priestor, kde sa nachádza. Takýto pôrod je darom pre matku a dieťa. Pre otca a všetkých súrodencov. Je darom pre oba rody, do ktorých sa rodí nový pokračovateľ. Je darom pre susedov a pre miesto, kde sa dieťatko narodí a darom lásky pre celé energetické pole Matky Zeme.

Zo srdca prajem všetkým nám na celom svete, nech je takýchto pôrodov čo najviac. Zem sa potom stane lepším miestom.

Na svoje pôrody som sa radostne pripravovala – telesne aj mentálne. Som skúsená pôrodná sprievodkyňa a ponúkam svoje najlepšie vedomosti aj vám. Vďaka webu sa môžete kdekoľvek ste rovnako kvalitne pripraviť telesne a aj mentálne. Telesne podľa Videolekcií pre tehuľky https://tehujoga.sk/videolekcie-pre-tehulky/ a mentálne spolu s Meditáciami pre tehuľky https://tehujoga.sk/meditacie-pre-tehulky/.

Ďalšie články

ilustračný obrázook
Blog

Nekomplikovať si život

Pretože to nemá cenu. Kde komplikácie vznikajú? V mysli! A inšpiroval ma príbeh ženy s „problémovo sa rozbiehajúcou laktáciou“. Jasné,

Čítať »