TEHUJOGA

TEHUJOGA

Vyživiť vnútornú MILENKU = cítiť sa PRÍJEMNE

Príjemne je opak nepríjemného. Cítiť sa príjemne je cítiť sa uvoľnene, v radosti, byť otvorená tomu, čo príde a s radosťou to vítať.

Nepríjemne je v pohotovost, v strese, v očakávaní nepríjemností. Vtedy nevieme byť uvoľnené a odovzdať sa radosti. Vtedy potrebujeme všetku energiu na prežitie.

Koľko krát za deň sa cítite príjemne? Cítite sa tak vôbec? Ak sa necítite príjemne každý deň, koľko krát za týždeň sa cítite príjemne? Či až za mesiac?

Cítiť sa príjemne a uvoľnene môžeme len:

  • dobre vyspatí,
  • dobre najedení,
  • ak si dopriavame pohyb.

Čarovná trojica jedlo, spánok, pohyb funguje aj pri prebúdzaní vnútornej milenky! Schválne – kedy ste sa s malým bábom po pôrode dobre vyspali? Kedy ste naposledy jedlo, ktoré vám chutí? Jete také vôbec? Alebo držíte dietu, kvôli dojčeniu a kolikám? Cítite sa v roli matky ako ryba vo vode? Alebo ste skôr v strese a v očakávaní problémov v móde „aby sa niečo nestalo“?

Tri jednoduché kľúče:

  • jedlo,
  • spánok,
  • pohyb.

A áno…kedy? Nuž nie je to jednoduché. Rodičmi ste každopádne od narodenia 2 a nie je úlohou matky byť neustále s dieťatkom. Hodina času denne pre seba zachraňuje psychiku a prebúdza vnútornú milenku. A teda je aj v záujme otca dieťatka:)

A čo ste možno nevedeli – pokles ženkého libida je súčasť ochranného režimu novorodenca. Keby totiž matka znovu otehotnela prišlo by dieťatko o materské mlieko – jedinú výživu. Tento pokles nezaznamenajú všetky ženy, ale niektoré áno. Nevyčítajte si to! Príroda vie, čo robí. Môže to takto byť aj 12 mesiacov od pôrodu. Keď uplynie fyzické šestonedelie, ostáva čerstvá mamička ešte nejaký čas v tzv. psychickom šestonedelí. Končieva myšlienkou:“Už by sme mohli mať ďalšie dieťa.“ Krátko na to môže prísť prvá menštruácia po pôrode.

Ak sa chcete spojiť vedome so svojím telom, svojím chrámom – jedlom, spánkom, pohybom a precítenim živlov v sebe a okolo seba, pozývam vás na letný pobyt CHRÁM ŽENY. Všetky detaily a možnosť registrácie nájdete tu: https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/chram-zeny/

Mohlo by Vás zaujímať

...o deťoch

Puberta sa nedá zvládnuť “len s rodičmi”. Puberťák potrebuje kmeň!

Máme to už doma aj my. Mamu v prechode a dieťa v puberte. Zatiaľ len jedno:):):).  Puberta je veľmi dôležité obdobie osobnostného a sexuálneho vyzrievania. Nebudem sa tu tváriť prudérne a rozdeľovať osobnosť a sexualitu. Vyvíjajú sa celoživotne ruka v ruke a pokiaľ je potlačená a nevidená, ktorákoľvek stránka nášho

Čítať »
Blog

Srdce ženy

Drahé ženy,  srdečne Vás pozývame do krásneho ženského prepojenia. Vytvoríme pre vásbezpečné, láskyplné prostredie, kde sa môžte plne uvoľniť a dovoliť si precítiť Seba, svoje srdce a napojenie na svoje srdce. Témou nášho stretnutia bude „ Otváram svoje srdce láske“… Mesiac máj nás pozýva, otvoriť svoje srdce, prepustiť staré boľavé záťaže,

Čítať »