Vyživiť vnútornú MILENKU = cítiť sa PRÍJEMNE

Príjemne je opak nepríjemného. Cítiť sa príjemne je cítiť sa uvoľnene, v radosti, byť otvorená tomu, čo príde a s radosťou to vítať.

Nepríjemne je v pohotovost, v strese, v očakávaní nepríjemností. Vtedy nevieme byť uvoľnené a odovzdať sa radosti. Vtedy potrebujeme všetku energiu na prežitie.

Koľko krát za deň sa cítite príjemne? Cítite sa tak vôbec? Ak sa necítite príjemne každý deň, koľko krát za týždeň sa cítite príjemne? Či až za mesiac?

Cítiť sa príjemne a uvoľnene môžeme len:

  • dobre vyspatí,
  • dobre najedení,
  • ak si dopriavame pohyb.

Čarovná trojica jedlo, spánok, pohyb funguje aj pri prebúdzaní vnútornej milenky! Schválne – kedy ste sa s malým bábom po pôrode dobre vyspali? Kedy ste naposledy jedlo, ktoré vám chutí? Jete také vôbec? Alebo držíte dietu, kvôli dojčeniu a kolikám? Cítite sa v roli matky ako ryba vo vode? Alebo ste skôr v strese a v očakávaní problémov v móde „aby sa niečo nestalo“?

Tri jednoduché kľúče:

  • jedlo,
  • spánok,
  • pohyb.

A áno…kedy? Nuž nie je to jednoduché. Rodičmi ste každopádne od narodenia 2 a nie je úlohou matky byť neustále s dieťatkom. Hodina času denne pre seba zachraňuje psychiku a prebúdza vnútornú milenku. A teda je aj v záujme otca dieťatka:)

A čo ste možno nevedeli – pokles ženkého libida je súčasť ochranného režimu novorodenca. Keby totiž matka znovu otehotnela prišlo by dieťatko o materské mlieko – jedinú výživu. Tento pokles nezaznamenajú všetky ženy, ale niektoré áno. Nevyčítajte si to! Príroda vie, čo robí. Môže to takto byť aj 12 mesiacov od pôrodu. Keď uplynie fyzické šestonedelie, ostáva čerstvá mamička ešte nejaký čas v tzv. psychickom šestonedelí. Končieva myšlienkou:“Už by sme mohli mať ďalšie dieťa.“ Krátko na to môže prísť prvá menštruácia po pôrode.

Aj o tomto hovoríme na seminári Šestonedelie, ktorý bude najbližšie 25.3.2023 a registrovať sa naň môžete tu: https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/sestonedelie-18/

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Žena má len byť. A byť láska. Ale ako to urobiť?

Je to pravda. Žena má byť. Určite nie len byť, lebo v tom nie je rovnováha:) A určite má žena byť láskou. Ale ako to dokázať? Veď toľko krát sme si dali záväzok, že už budeme láskavé za každých okolností. Ale je to láska? Toľkokrát nás mrzelo, že sme znovu

Čítať »
Blog

Aký je váš životný POSTOJ

Pýtam sa AKO STOJÍTE NA ZEMI? Ako sa vaše nohy dotýkajú Zeme? Ktorá časť chodidiel sa dotýka Zeme? Ktoré svaly vás držia vzpriamene? Stojíte vzpriamene? Keď kráčate vedia vás dopredu hlava? Alebo kráčate s otvoreným srdcom?
Ó áno! To ako STOJÍME hovorí ako ŽIJEME.

Čítať »