Najčudnejšie „veci“, čo som robila pri pôrode

Pôrody sú proces. Niekedy nie sú procesy jednoduché. Mnohí z nás žijeme viac vo svojich hlavách ako telách. A tak niekedy, aby pôrod pokračoval, musíme vyradiť hlavu. A na to sú rôzne spôsoby…

Čo zvyčajne nefunguje sú slová. Slová sú krmivo pre mozog. A ten potrebujeme „vyradiť z činnosti“. Potrebujeme vypnúť neustále posudzovanie a analyzovanie a socializovanie. Rodiaca žena sa musí prepadnúť do priestoru mimo kontroly mysle.

Mnohé z nás sa boja stratiť kontrolu. Takéto ženy sa ťažko uvoľňujú…a aj ich milostné vyvrcholenie je vzácne. Určite to nedokážu v súkromnom priestore so svedkami. A tak okrem iných bežných uvoľňovacích techník – intimity, masáží, napárky, rebozza – pri pôrodoch občas meníme miesto. Chodíme:

  • na prechádzky,
  • do kina,
  • na večeru do reštaurácie,
  • a dokonca som už bola aj nakupovať vo veľkoobchode.

Či to zabralo? Áno…aj nie. Niekedy to jednoducho nestačí. Niekedy žena proste nevie pustiť kontrolu a teda pustiť ani dieťatko. Ale o tom viac v tomto blogu https://tehujoga.sk/tak-co-uz-alebo-o-prenasani/.

Ďalšie články

Blog

Stretnutie TEHUJOGínok

Cvičili ste v tehotenstve so mnou Tehujogu? Spomínate na “tie časy”? Chceli by ste sa niekedy znovu stretnúť? Tak príďte

Čítať »