Mam 42 rokov a cítim sa vo svojom tele lepšie ako kedykoľvek predtým. Roky som chodila na masáže k tej istej pani. Tá mi nedávno povedala, že som na tom oveľa lepšie ako pred 20 rokmi. Fyzicky aj energeticky.

Môj život sa podobá na životy tisícok žien vo svete. Medzi tridsiatkou a štyridsiatkou som priviedla na svet 3 deti – čo je vyčerpávajúce. Poslednú dekádu som bola tehotná alebo dojčiaca. Moje telo pracovalo na plný výkon v čase, keď na to už celkom nemalo od prírody rezervovanú energiu. Napriek tomu mám pevnejšie a plochšie brucho, ako kedykoľvek predtým a kĺby ma bolia menej ako v čase, keď som si užívala potlesk publika na javisku ako tanečnica.

Oddych nemám veľmi vo zvyku. Som „vždy pripravená“, ako správna pionierka:) – aj tou som bola.

A čím to teda je? Som si úplne vedomá toho, že moje telo je dar! Moja mohúcnosť v tomto svete. Jeho zdravie, bezbolestnosť, pohyblivosť a sila je limitou mojich možností pretvárať a tvoriť fyzickú realitu. Bod číslo 1) – mám svoje telo veľmi rada a mám ho v úcte

2) vyberám si pohyb, ktorým telo ošetrujem. Pre mňa je pohyb mojou absolútnou súčasťou od malička. Posledných 20 rokov je to joga. Druhov jogy je „za 2 fúriky:)“, môj štýl je pomalý a veľmi veľmi detailný. Bez dychu ani ťuk. Vďaka tomu moje systémy fungujú správne.

3) jem jedlo, ktoré ma vyživuje. Nie je to len hmota. Je to výživa pre všetky zmysly. V posledmon období som veľmi inšpirovaná mojou dobrou priateľkou @lea.slampiakova. Odporúčam vám jej on-line programy.

4) dýcham! Každú chvíľu každého dňa dýcham. Naučím to aj vás. Na začiatok si môžete prečítať blogy o dychu tu: https://tehujoga.sk/category/blog/o-dychu/

5) viem, že mojou podstatou je voda. Voda je superinteligentný tekutý kryštál. Prevádza jemné vlnenie priestoru okolo nás cez fasciálne štruktúry až do centrálneho nervového systému. Pijem vodu, ctím si vodu, ďakujem vode.

Moje telo je môj domov. Prvý a jediný, ktorý mám na celý život. Starám sa oň s láskou. Ciest ako na to je mnoho. Môžete si nájsť svoju vlastnú. Ak ste na príliš zložitej križovatke, začnite sledovať @lea.slampiakova. Prevedie vás materiálnym základom, jedlom. Bezpečne a veľmi, veľmi odborne.

Ďalšie články

Blog

Stretnutie TEHUJOGínok

Cvičili ste v tehotenstve so mnou Tehujogu? Spomínate na “tie časy”? Chceli by ste sa niekedy znovu stretnúť? Tak príďte

Čítať »