Som vďačná za svojho muža

Dlho mi to trvalo:), kým som toto pochopila. Zážitok, ktorý mi to naplno osvetlil je veľmi veľmi nepríjemný a už patrí minulosti. Dnes už viem, že som vďačná za svojho muža a poviem vám prečo.

Neviem, ako to vo svojich vzťahoch máte. Ten náš je „škola partnerstva“. Obaja si nesieme z rodín hlboké zranenia a obaja sme si vybrali skvelého partnera na to, aby sme sa vyliečili a otvorili sa nekonečnej láske. Nie tej romantickej v duchu “ ak nie si moja“… ale tej skutočnej láske duše, ktorá iba je a vidí očami lásky. Vidí, že za nepríjemným slovom je hlboká rana a neberie si to slovo osobne. Vie, že ostré slová sú štítom, aby rana v duši človeka, ktorý ich hovorí, nemohla byť už viac prehlbovaná a ponúka objatia tam, kde iní trieskajú dverami. Tak takáto je skutočná láska.

Uvedomila som si, že je výsada, že môžem zaspávať po boku muža. Uvedomila som si, že je výsada počuť od neho, že som krásna. Uvedomila som si, že to čo sme spolu vytvorili nie je málo a je to úžasné. A že sme spolu ešte stále tvorcami. A vždy keď vidím naše deti, vždy keď sa vrátim do teplého domu som za neho hlboko vďačná.

Prajem vám, aby ste to tiež tak pocítili. Že nech tí vaši muži robia čokoľvek, robia to najlepšie čo vedia v danej chvíli. A aby ste ich videli očami lásky.

Mohlo by Vás zaujímať

ilustračný obrázok
...o deťoch

…o čítaní a porozumení

Vedia vaše deti čítať? Koľko majú rokov? Ako dlho sa učili čítať? A keď sa čítať naučili, baví ich to? Siahajú po knihách? Ak sa učili čítať ťažko a z donútenia, majú vzťah k literatúre? Tipla by som si odpovede na tieto otázky, keby som vaše dieťa poznala. U nás

Čítať »
Vajovci
...o deťoch

Rozhovor

ROZHOVOR Neprikázala by som synovi, aby uvoľnil miesto staršiemu, vraví zakladateľka komunitnej školy Michaela Vajová Prišla redaktorka z Pravdy, že by sa rada porozprávala. A tak sme sa rozprávali. Tu je celý rozhovor. Je obsiahly, tak si k nemu vezmite kávičku:) Svoje deti vedie inak než je zaužívané. Žiadne príkazy,

Čítať »