TEHUJOGA

TEHUJOGA

Všetci sme súčasťou kaleidoskopu života na Zemi. Môžeme ísť v uvažovaní aj širšie…nemusíme sa obmedzovať Zemou. To čo si dokážeme predstaviť, je prejavom našej mysle. To čo si nevieme predstaviť, nám do života zrejme nepríde. Naša myseľ to totiž nepozná. Najjednoduchšie je vysvetlenie na peniazoch. Veríte, alebo neveríte, že niekto môže vlastniť obrovský majetok? V číslach 234 095 236 762, 987 € (:))? Vie váš mozog toto číslo prečítať? Vie si ho predstaviť? Viete si predstaviť, že ho niekto má, alebo vás úplne vyplo? Priznávam, môj vyplo:)…

A tu pomôže vzdávanie. Potom sa môžu začať diať zázraky, aj keď myseľ ešte nemá vedomosť a nevie si výsledok vôbec predstaviť. 

Energia slova „odovzdanie, vzdanie sa“ je opäť našou civilizáciou prekrútená a my sme zvyknutí uľpievať na forme. Teda raz niečo v našich životoch naberie formu, my to pomenujeme a potom už sa ťažko posúvame od známej formy k jej iným možným prejavom. Tým sa ochudobňujeme. Možnosť vystúpiť zo známych možností nám dáva odovzdanie. Odovzdať znamená vzdať sa. Doslova. Vzdávame sa formy, ktorú sme si vykreslili vo svojej mysli ako cieľ našej túžby. Veľmi často si vytvoríme zástupný obraz. To znamená, že napr. túžba po dieťatku vôbec nie je túžbou po dieťatku, ale túžbou napr. odísť z práce. Čo myslíte, dokáže takúto zamotanú túžbu vesmír, Boh, Bohyňa, alebo akákoľvek iná forma energie, ktorá vo vašej mysli predstavuje tú moc naplniť túžbu – dokážu je prečítať a zhmotniť? Nie, nedokáže. 

Ako to teda urobiť? Jednoducho sa vzdať. OdoVZDAŤ svoju túžbu na “oltár” toho, komu veríte. Tej energii, ktorej ste ochotní obetovať, ponúkať a na oplátku od nej prijímať. OdoVZDAŤ neznamená zložiť zbrane a čakať kým niekto od chrbta začne strieľať. Neznamená to zmieriť sa s tým, čo už mám. Odovzdať v túžbe znamená opustiť myšlienkovú formu a pripútanosť k nej. A tu môže život začať čarovať a prekvapiť vás, čo všetko má pre vás pripravené, keď ho necháte tvoriť a obdarovávať vás. 

Potrebujete pre to nájsť v sebe nevinnosť dieťaťa. Nie slabosť a nevedomosť, ale nevinnosť. Deti nevedia ako má svet byť, nie sú pripútané na výsledok. Donekonečna dokážu obdivovať vodu, vzduch, motýle, sneh…každá vec, aj tá čo už predtým videli, v nich vyvolá údiv, v očiach vidíme, že sa im deje zázrak a oni ho dokážu vnímať. Byť nevinným/nevinnou znamená byť plne prítomný v prítomnosti. 

Kvalitu malého dievčatka – divošky máme v sebe všetky. Stačí sa do nej ponoriť. Do jej zdravej formy – nevinnej, naivnej a plne prítomnej.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Srdce ženy

Drahé ženy,  srdečne Vás pozývame do krásneho ženského prepojenia. Vytvoríme pre vásbezpečné, láskyplné prostredie, kde sa môžte plne uvoľniť a dovoliť si precítiť Seba, svoje srdce a napojenie na svoje srdce. Témou nášho stretnutia bude „ Otváram svoje srdce láske“… Mesiac máj nás pozýva, otvoriť svoje srdce, prepustiť staré boľavé záťaže,

Čítať »
Blog

3x najlepší zážitok môjho života

S radosťou a pokorou hovrím, že naše 3 deti sa narodili doma. S radosťou a pokorou som si vypočula Lilianu Lamers povedať, že ak si ako žena zažila nádherný pôrod máš povinnosť túto správu šíriť do sveta a hovoriť o tom ženám a viesť ich na ceste k pôrodu a

Čítať »