„Musím sa veľmi snažiť, aby ma všetci mali radi.“

Chcem si žiť svoju podstatu. A tak už nejakú dobu hľadám kto som ja a čo už je program z rodu alebo moje očakávania o mne, alebo očakávania okolia, že budem nejaká…Jedna z najväčších kliatieb, ktorú som na seba sama uvrhla bola:“ Musím sa veľmi snažiť, aby ma všetci mali radi.“

Keď som ju objavila v EFT terapii, veľmi som sa nasmiala:) Táto terapia bola plná smiechu a sĺz od smiechu, keď som ten nezmysel uvolňovala zo svojej mysle a aj tela. Uf teda uľavilo sa mi vtedy veľmi.

Teraz u nas fičí Encanto. Mirabel sa tiež veľmi snaží, aby ju všetci mali radi. Ale nech robí, čo robí, nie je to tak. Až kým sa všetko nezrúti a každý z dokonalých magických Madrigalovcov neprijme svoj tieň.

Pre mňa je zaujímavé sledovať tvrdé priznanie ale vzápätí láskyplnú komunikáciu plnú pochopenia a uznania, že každý z rodiny robil všetko najlepšie ako vedel, aby bolo dobre celej komunite. A každý z nich zlyhal, ak pri tom zabúdal na seba a svoje potreby.

Nuž a ako to máte vy? Myslíte na seba? Alebo sa snažíte, aby vás všetci mali radi? A pritom zabúdate mať radi sami seba? Padáte do role obete, ste na všetko sami, nikto vás nevidí…Áno obete sú prehliadané. A toto sa mi v Encanto páčilo veľmi – že Mirabel, čierna ovca rodiny, NIKDY nepadla do role obete! Áno, nebola magická, áno bola občas nešikovná a tak ju za prípadné neúspechy vinila celá rodina. Ale ona nebola obeť, chcela poznať svoj dar a nakoniec zistila, že darom je ona sama. A ešte sa mi páčilo, ako za ňou stáli obaja rodičia. Matka jej vždy zdôrazňovala, že je nádherná a žiarivá a dokonalá taká aká je a vôbec sa nemusí snažiť. A otec pri výčitke od starej mamy:“Prečo si mi to nepovedal? Prečo si nemyslel na dobro celej rodiny?“ pevne odpovedal:“Myslel som na svoju dcéru!“. Rodičia na jednotku! Takýto buďme!

Ďalšie články

ilustračný obrázook
Blog

Nekomplikovať si život

Pretože to nemá cenu. Kde komplikácie vznikajú? V mysli! A inšpiroval ma príbeh ženy s „problémovo sa rozbiehajúcou laktáciou“. Jasné,

Čítať »