TEHUJOGA

TEHUJOGA

Sme voda a voda v nás si pamätá

Viete prečo ľudia ochorejú, keď sú dlhodobo vystavení stresu? Viete prečo stačia zlé správy a my sa už začíname cítiť zle? Viete prečo, keď spíte s partenrom v jednej posteli a predtým ste sa pohádali, môže vám to vážne ublížiť? Pretože všetko, čo sa okolo nás deje, má svoju vibráciu. Vibráciu, aj keď ju nevidíme, prenáša do nášho tela a priamo do našich tkanív voda.

Ako to robí? To nie je celkom jasné, ako presne voda je tým, čím ona sama je. Vieme však, že voda je superinteligentný tekutý kryštál. Vieme aj to, že voda tvorí cca 70-80% našich tiel. A vieme aj to, že tvorí 90% fascií. A tu to začína byť zaujímavé.

Fascie sú len voda a kolagén. Máme o nich málo vedomostí, ale stále viac a viac ich získavame. Vieme, že fascie obaľujú všetko v našom tele. Dokonca, že každá bunka nášho tela má fasciu. Facsia nie je oddelená. Je to jeden spojitý orgán. Podobne ako koža. Nie je zvlášť koža na ruke a zvlášť koža na bruchu. Je to jedna koža. A aj facsia je jedna. Nie je nikde oddelená, aj keď funguje v presne zreťazených systémoch. Len niektoré z nich sú dnes zmapované. Vieme, že niektoré prebiehajú veľmi podobne ako energetické dráhy, s ktorými pracuje čínska medicína. Čiže môžeme predpokladať, že fascia na ruke má skutočne kontakt s fasciou na pľúcach, či hrubom čreve. A aj preto tam pichnutá ihlička, alebo tlak na bod, pomôže pľúcam, alebo hrubému črevu.

Fascie sú voda a voda na seba naberá vibrácie z okolia. Zhmotňuje ich a prispôsobuje im svoju štruktúru. Je to tekutý kryštál. Má presnú vnútornú štruktúru, ale vie sa ľahko preukladať. Čiže ak sú okolo nás vibrácie strachu, hnevu, úzkosti, naša voda v tele to odzrkadlí, sformuje svoju mriežku podľa nich. A to má cez fascie dosah až na naše vnútorné orgány a ich dlhodobé zdravie, alebo chorobu.

Dobré, čo? Pozor na to, čím sa obklopujete a keď idete spať s niekým do jednej postele, buďte si istí, že sa tomu obaja tešíte.

Ak vás tento článok zaujal, môžete si článok odo mňa nájsť každý týždeň vo svojej mailovej schránke. Stačí ak sa registrujete na odber noviniek z www.tehujoga.sk

Mohlo by Vás zaujímať

ilustračný obrázok
Blog

Rozprávky sú posolstvá pre dospelých

Minutý týždeň som rozkľúčovala rozprávku o drakoch a princeznách a dnes chcem hovoriť o rozprávkach ako takých. Kde bolo tam bolo bola raz jedna krajina, kde ľudia žili v pevnom spojení so Zemou. Zem nebola len pod nohami, nerástla na nej len tráva, nebola to len pôda na pestovanie obživy.

Čítať »
Blog

…nohami na Zemi

Pointa je hlboká, nemôžem sa dlho rozpisovať, čiže rovno k veci:) Všetky kraniosakrálne terapie, ktoré som robila za posledný rok mali niečo spoločné. Kraniosakrálny rytmus v nohách „nebol“, bol slabý zle hmatný. Ideálne je, keď je kraniosakrálny rytmus na celom tele rovnaký. Na hlave aj nohách. Slabý zle hmatný rytmus

Čítať »