TEHUJOGA

TEHUJOGA

Kde bolo, tam bolo…alebo prečo musí princeznú z dračích pazúrov oslobodiť mladý rytier. Kráľ na to nestačí!

ilustračný obrázok

Kde bolo tam bolo, bol raz 1 kráľ, ktorý mal 3 dcéry. Kúpali sa uprostred jazera a zrazu obrovský drak na ne zazerá. Opodiaľ stál ďalší s dvojnásobným počtom hláv a samozrejme ani najmladšia princezná nebola ušetrená a mala svojho zazerajúceho draka. Všetky 3 princezné zmizli z kráľovstva.

Poďme túto rozprávku a jej pradávnu múdrosť o ženskom dospievaní rozlúštiť.

Postupne sa prelúskame pomedzi všetky jej symboly. Rozprávky sú spôsob, akým sa mohla a predávala praveká pohanská ženská múdrosť. Sú to všetko príbehy Bohyne. Bohyňa nie je abstraktná bytosť mimo ľudského bytia. Bohyňou je každá žena, ktorá dokáže naplno rozkvitnúť a používať svoju životnú silu (rovno poviem sexualitu a narovinu opakujem, že to nie je LEN erotika). Verím, že ženskú sexualitu už máme vysvetlenú. Ak ešte neviete ako to je, pozývam vás prečítať si niektorý z mojich blogov. Napríklad tento:https://tehujoga.sk/sexualita-tvoriva-sila/

A späť k uneseným princeznám. Kto je drak? Drak, dračia sila, sexualita…všetko je to jedna a tá istá energia. Dievčence začali dospievať. Nie náhodou prišli po ne draci, keď sa kúpali. Nárast kundalíní ide smerom od zeme – koreňovej čakry, k sakrálnej čakre, čo je v našom tele energia vody. Dievčence vliezli do vody a ich drak zdvihol hlavu. A áno, ich sexualita ich „odniesla“ (samozrejme nie fyzicky, ale metaforicky) z kráľovstva svojho otca. Kráľovstvo nie je hrad a priľahlé územie. Je to krajina otca – priestor rodiny a otcovskej energie v nej. Dievčence už nemohli ďalej byť energeticky napojené na mužskú energiu otca. Ich prepojenie tu končí, vyrástli z nej. Museli odísť z kráľovstva svojho otca a spoznať nový druh mužskej energie. A to je milenecká. Preto na „boj“ s darkom prichádza mladý hrdina. Ideálne jeden pre každú princeznú:)

Tu by som rada zarovnala energiu archetypov – prestaňme nazývať mladé dievčence v rozpuku „princeznami“. Princeznovský odtieň ženstva nie je naplno božský. Zdravá forma bytia v božskej ženskej energii je divoká nevinná mladá panna. Táto žena sa môže stretnúť s hrdinom. Takto sú si energeticky rovní.

Nuž a mladý hrdina prichádza odťať drakovi hlavu – držať ženskú sexualitu pri koreňovej čakre – to je samozrejme tehotenstvo:) – tým „vyslobodí“ ženu z „pazúrov draka“. A svadba je jasný následok. Čo už s tehotenou dcérou:):):)

Kráľ musí ostať odpojený do dcér. Rovnako ako v iných rozprávkach odchádzajú princovia od kráľovien, aby vykonali hrdinské činy a odpútali sa od materskej ženskej energie, ktorá ich dovtedy vyživovala. Potrebujú sa napojiť na divokú nevinnosť panien, aby sa mohli stať mužmi a nie je to zadarmo. Mužské skúšky sú ťažké a telesné. Všetky prichádzajú zvonku. Ale toto nie je moja parketa. Lepšie poznám ženské iniciačné procesy, ktoré sú tiež mnohokrát neľahké ale vždy prichádzajú zvnútra. Prvá menštruácia, milovanie, počatie, pôrod, menopauza (túto som ešte nezažila:).

Prajem vám nech sú vaše životy rozprávkové a príbehy majú šťastné konce. A pokiaľ práve prechádzate iniciáciou tehotenstva a čaká vás pôrod, ponúkam vám svoje produkty.

Pripravte svoje telo na pôrod. Viete. že panva je dynamický systém a o ten sa treba v tehotenstve starať a zväčšovať jeho voľnosť a pružnosť. Správne cvičenie v tehotenstve vás nielen zbaví problémov, ako puchnúce noh, boľavý chrbát, nechutenstvo, ale aj dokáže skrátiť prvú dobu pôrodnú – ktorá je najdlhšia- na polovicu! A toto je autorský originálny koncept TEHUJOGA. Môžete sa buď pridať k novej TEHUJOGOVEJ prezenčnej skupine vo Zvolene (Babygym). Registrácia tu: https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/tehujoga-uzavreta-skupina-4/

Ak ste zďaleka a nemôžete cvičiť TEHUJOGU, preskúmajte Videolekcie pre tehuľky (https://tehujoga.sk/videolekcie-pre-tehulky/ ) Umožnia vám kavlitnú prípravu vášho tela v pohodlí domova.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Priestor na zázrak…alebo deň, kedy sa môže stať čokoľvek!

Príbehy sú poučné a plné pravdy. A aj rozprávka Neskrotná je plná pravdy. Princezná, ktorá má svoj život nalinkovaný. Každý deň je jej čas rozpočítaný na učenie sa tomu, ako byť pravou dámou. Ako sa stať najlepšou kráľovnou svojmu ľudu, lebo to je osud, ktorý ju čaká. Učí ju jej

Čítať »
Blog

OdoVZDAŤ

Všetci sme súčasťou kaleidoskopu života na Zemi. Môžeme ísť v uvažovaní aj širšie…nemusíme sa obmedzovať Zemou. To čo si dokážeme predstaviť, je prejavom našej mysle. To čo si nevieme predstaviť, nám do života zrejme nepríde. Naša myseľ to totiž nepozná. Najjednoduchšie je vysvetlenie na peniazoch. Veríte, alebo neveríte, že niekto

Čítať »