Jedna vec, čo uľahčí pôrod

Ústa a panvové zvierače sú prepojené. A aj chodidlá:) Keď aktivujete klenby chodidiel, mierne sa napne kruhový zvierač úst a aj zvierače panvového dna. Okrem milého pokusu, je to prevencia oploštenia chodidiel v tehotenstve.

Veľmi častá otázka žien počas predpôrodnej prípravy je, ako majú pri pôrode dýchať. Ja výborné, že vnímame dych ako pomôcku pri pôrode. Je veľmi dôležitý, najmä výdych a uvoľnenie, ktoré prináša je veľmi dôležité. A rovnako dôležité ako sústredenie sa na výdych, je uvoľnenie sánky a úst počas výdychu.

Okrem maximálneho mechanického využitia brušných svalov, ktoré sú aktívne vo výdychu, uvoľnená sánka zároveň uvoľňuje zvierače panvového dna. Všetko do seba skvele zapadá, lebo panvové dno pri výdychu prirodzene relaxuje.

Ak neveríte, skúste. Najbližšie keď pojdete na veľkú potrebu na záchod. Netlačte na seba a ani na stolicu ale uvoľnite ju. Uvoľnite s výdychom a uvoľnenou sánkou. Pokojne to môžu vyskúšať aj muži. Je to výborná pomôcka pri zápche a hemoroidoch:).

Ženy často majú problém uvoľniť sánku, uvoľnene otvoriť ústa. Áno, toľko nevypovedaných slov za celý život, toľko zaťatých zubov a výdrží ďaleko za našou hranicou…to všetko majú ústa vo svojich svaloch, kĺboch a fasciách zapísané. Aj tu je pomoc. Kraniosakrálna terapia v ústnej dutine, ktorú vám rada počas tehotenstva a pred pôrodom urobím. Svoj termín si môžete rezervovať na michaela@tehujoga.sk.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

8. výročie nášho druhého domáceho pôrodu

Včera bolo 8. výročie nášho druhého domáceho pôrodu. Mám to obrovské šťastie povedať, že všetky 3 naše deti sa narodili doma. Preto ku každému pôrodu prichádzam z priestoru sily. Moja ženská sila týmito tromi top zážitkami môjho života skutočne narástla. Martinko sa hlásil na svet dlho a intenzívne. Poslíčkovala som

Čítať »
ilustračný obrázok
Blog

Rebozzo rituál – rituál úcty a vďaky k ženskému telu

Na našom území známy ako Kanava. Rituál popôrodného zavinutia. Je posvätným rituálom úcty k ženskému telu. Uzatvára pôrodný proces na úrovni tela, duše a novej rodiny.  Ako všetko v našich životoch, aj Rebozzo má viac úrovní.  Na úrovni tela ide o uzavretie fyzických štruktúr. Naše telá sa pri pôrode celé

Čítať »