TEHUJOGA

TEHUJOGA

Jedna vec, čo uľahčí pôrod

Ústa a panvové zvierače sú prepojené. A aj chodidlá:) Keď aktivujete klenby chodidiel, mierne sa napne kruhový zvierač úst a aj zvierače panvového dna. Okrem milého pokusu, je to prevencia oploštenia chodidiel v tehotenstve.

Veľmi častá otázka žien počas predpôrodnej prípravy je, ako majú pri pôrode dýchať. Ja výborné, že vnímame dych ako pomôcku pri pôrode. Je veľmi dôležitý, najmä výdych a uvoľnenie, ktoré prináša je veľmi dôležité. A rovnako dôležité ako sústredenie sa na výdych, je uvoľnenie sánky a úst počas výdychu.

Okrem maximálneho mechanického využitia brušných svalov, ktoré sú aktívne vo výdychu, uvoľnená sánka zároveň uvoľňuje zvierače panvového dna. Všetko do seba skvele zapadá, lebo panvové dno pri výdychu prirodzene relaxuje.

Ak neveríte, skúste. Najbližšie keď pojdete na veľkú potrebu na záchod. Netlačte na seba a ani na stolicu ale uvoľnite ju. Uvoľnite s výdychom a uvoľnenou sánkou. Pokojne to môžu vyskúšať aj muži. Je to výborná pomôcka pri zápche a hemoroidoch:).

Ženy často majú problém uvoľniť sánku, uvoľnene otvoriť ústa. Áno, toľko nevypovedaných slov za celý život, toľko zaťatých zubov a výdrží ďaleko za našou hranicou…to všetko majú ústa vo svojich svaloch, kĺboch a fasciách zapísané. Aj tu je pomoc. Kraniosakrálna terapia v ústnej dutine, ktorú vám rada počas tehotenstva a pred pôrodom urobím. Svoj termín si môžete rezervovať na michaela@tehujoga.sk.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Aj NENÁVISŤ je LÁSKA, len vychádzajúca Z TIEŇA

Z akého tieňa? Z nášho. Tieň patrí k svetlu. Každý z nás svieti a má aj svoj tieň. Tam schovávame všetky svoje rany z detstva, vzťahov a aj minulých životov. Naše rany sa derú na svetlo, lebo chcú byť videné, prijaté a milované, aj keď my ich chceme udržať v

Čítať »
Blog

Som vďačná za svojho muža

Dlho mi to trvalo:), kým som toto pochopila. Zážitok, ktorý mi to naplno osvetlil je veľmi veľmi nepríjemný a už patrí minulosti. Dnes už viem, že som vďačná za svojho muža a poviem vám prečo. Neviem, ako to vo svojich vzťahoch máte. Ten náš je „škola partnerstva“. Obaja si nesieme

Čítať »