ilustračný obrázok

Dnes je ten deň. Ako si predstavujete dokonalú oslavu Dňa matiek? U nás je to zvyčajne tak, že si pripravíme drobné slávnsotné jedlo a trávime spolu čas pri rozhovore, papkaní a pití. Niekedy si pri tomspolu pozrieme v telke niečo, čo nás všetkých zaujíma. Ja som bola na víkend preč. Oddýchnutá od materstva som sa vrátila domov a doma nikto nevedel, že je deň matiek:)

Tak som to povedala nahlas a hneď som si pri tom spomenula na svoju mamu, ktorá nám rovnakým štýlom pripomínala svoje sviatky, kým sme boli vo veku, že sme to nedokázali samostatne sledovať. A ako mi to liezlo na nervy:):):):)…Aj naše deti reagovali podobne.

A jasné, čakala som oslavu! Opýtala som sa kto ju pripraví? Nikto sa nehlásil. Ale zato prišla požiadavka od najstaršieho syna, aby som mu pomohla z projektom. Od stredného syna, že by rád jedol a od dcérky, že chce kiwi, vlastne ananás, vlastne mango. FU! hovorím si, nie som doma ani 20 minút, práve som vyniesla kufre hore a už takáto realita…

Nuž vyjasnila som si to s najstarším synom, že mal 3 dni a dnes je nedeľa večer a teda mohol začať pracovať aj bezo mňa. Ale potom sme si k tomu sadli. A pohli sme s tým.

Prostrednému som kázala skontrolovať chladničku, čo je v nej jedlé. Sama som nevedela. Práve som prišla:) Našiel syr a vajcia. VYmyslel si syrovú omeletu a už sa chystal zmiznúť, keď som mu povedala:“ Tak nastúhaj syr!“ Kuká na mňa, či to myslím vážne. Myslela som a tak nastrúhal.

Elenke som očistila to mango a ona sa potom pridala k omeletovému týmu.

Vo výsledku – takto vyzerá oslava materstva. Môžem sa sťažovať, čo nemám. Vyberám si vďačnosť za to čo mám. Teraz už sedím pri pohári vínka a idem za manželom.

Len toto som vám ešte chcela napísať:)

Krásny deň matiek vám prajem.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Kompas na život

Potemnieva. Vonku, spoločensky (zas) a niekedy aj v našom vnútri. Každý z nás a j všetci spoločne stojíme pred temnými dňami, lebo sa zotmie skoro a rozvidnie neskoro a budeme v temnote hľadať svetlo, aby sme mohli temnotou prejsť. Temnota je darkyňa a držiteľka všetkým možností. Nie je pravda, že

Čítať »
Blog

Starostlivosť o čerstvú mamičku po pôrode 

Pôrodom sa rodia 3 nové bytosti – dieťa, matka a otec a rodí sa tiež nový systém – Rodina. Je to jedno, či rodíte 1. alebo 5. dieťa. S každým novým dieťatkom prichádza rodina do novej rovnováhy a aj duša a telo ženy potrebujú POZORNOSŤ a dôslednú starostlivosť a regeneráciu. 

Čítať »