Za posledné 2 týždne som mala tú česť sprevádzať 3 pôrody a 1 šestonedieľku. Je to pre mňa nezvyčajný pomer, teda zvyčajne to býva oveľa menej:), ale užila som si to. Všetky boli nádherné.

Rodičia sa radi delia so svojou radosťou a dnes je svet zdieľania oveľa otvorenejší ako kedykoľvek predtým. Aj starí rodičia, strýkovia a tety sa radi podelia a tiež majú svojich známych a tí majú svojich známych a rozkošná fotka bábätka „obletí celý svet“ za pár sekúnd. Vie sa o ňom oveľa skôr ako sa ono dozvedá o sebe, spoznáva svet mimo bruška, spoznáva svoje telo a všetko, čo to telo dokáže. Zrazu spí „samo“ a keď je hladné musí zapracovať a potiahnuť mliečko z prsníka.

Novorodenec je tým, z čoho „vzniklo“ jeho telo. Z čistej lásky. Novorodenec je čistá láska. Jeho aurické pole je doširoka otvorené a samo od seba rozdáva to, čím je. Čistú lásku. Je ochotné sa rozdať. A myšlienky, ktoré k nemu prichádzajú od vzdialených príbuzných a ich priateľov nie sú vždy čisté. Nikoho neobviňujem, že by bábätku želal niečo zlé, ale stačí myšlienka závisti od niekoho, ku komu bocian nie a nie priletieť…a aurické pole dieťatka ju nasaje musí ju vyčistiť. Takto sa z pokojných bábätiek môžu stať plačkovia, nespokojenci…A stačí na to jedna fotka.

Ak môžte odložte si fotenie, hlavne tváre, na čo najneskorší čas. Dieťatko sa naplno prebúdza do nášho sveta keď uplynie šestonedelie. A čokoľvek je na webe, je verejné.

Vaše šestonedelie bude v súkromí oveľa pokojnejšie.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Ženská sexualita

Naša sexualita sa počas života mení, ideálne kultivuje. V obrazoch dnešného sveta je veľmi pokrivená. Vlastne nevieme, čo si pod slovom sexualita predstaviť. To čo vidíme, je erotika, nie sexualita. Sexualita je sila, ktorá v spojení s láskavým ženským srdcom, dokáže zázraky. Sexualita nie je povinnosť. Ani manželská, ani nijaká

Čítať »
...o deťoch

Kedy to už bude?…

V tomto čase pred 9 rokmi som si spracovávala strach z vyvolávania pôrodu. Ako inak, chcela som rodiť doma, tak ako prvý raz. Ale druhé tehotenstvo s  určeným termínom pôrodu 11.11. nejavilo žiadne pôrodné známky. Dostala som od gynekologičky odporučenie na nástup do pôrodnice 14.11. Pamätám si ako dnes, že

Čítať »