TEHUJOGA

TEHUJOGA

Aký je váš životný POSTOJ

Nie, nie, nie čo si myslíte, aké vyznávate hodnoty….
Pýtam sa AKO STOJÍTE NA ZEMI? Ako sa vaše nohy dotýkajú Zeme? Ktorá časť chodidiel sa dotýka Zeme? Ktoré svaly vás držia vzpriamene? Stojíte vzpriamene? Keď kráčate vedia vás dopredu hlava? Alebo kráčate s otvoreným srdcom?
Ó áno! To ako STOJÍME hovorí ako ŽIJEME.
Moje telo je moja mohúcnosť v tomto živote. Moje telo je prvotným obrazom toho, ako myslím, ako sa v živote cítim.
Moje chodidlá sa ľahko ale dokonale dotýkajú Zeme oba rovnako. Váha môjho tela je na oboch z nich a jeho tiaž sa cez oba rozkladá smerom dolu do Zeme. Sú mojim koreňom, kontaktom s Matkou Zemou. Cez ne sa jej dotýkam, cez ne s ňou komunikujem. Moje nohy sú uvoľnené a pružné. Ľahko udržiavam v živote rovnováhu. Moje panvové dno a brušná stena je mojou pevnou oporou (mimochodom ak to tak nie je, uniká vám tadiaľto veľmi veľa energie). Od panvy rastie a otvára sa moja chrbtica smerom hore cez temeno hlavy k nebu. Môj hrudník je otvorený, dopredu kráčam srdcom. Ramená klesajú voľne dolu od uší, môžem voľne dýchať, stojím pevne a pružne na Matke Zemi. Verím životu a kráčam ním s otvoreným prijímajúcim srdcom a hlavou hore. Som živá a zdravá bytosť.
S láskou

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Non-stres birth

Životný stres sa „zrátava“. Moderní ľudia majú v živote toľko stresu, že ich svalový tonus už vôbec nebýva uvoľnený. Zver naháňaná predátorom má okamžite po skončení nebezpečenstva svaly v pohodovom režime. Naše trapézy sú takmer neustále v pohotovostnom režime. Stuhnuté, boľavé. Nehovoriac o vnútorných štruktúrach – fasciách, ktoré stres priamo

Čítať »