ilustračný obrázok

Túžba po dieťatku je prirodzená. My ženy sme jinové bytosti. Maternica – dôležitý orgán ženského bytia – je zvnútra dutý. Čakajúci na naplnenie. Pokiaľ po dieťatku túžite a nedarí sa vám, tu je pár súvislostí, o ktorých sa nehovorí.

Prvou dôležitou informáciou je, že sme cyklické. Viem, že to viete. Ale viete, čo to znamená? Ženský cyklus prináša dary a výzvy. Prejavujú sa nielen navonok v našom správaní, ale aj v našom vnútri, ako potreby. Fyzické potreby. A najfyzickejšou materiálnou potrebou nášho tela je VÝŽIVA!

Začínate kriticky myslieť na svoju stravu. Začínate v mysli hodnotiť, či „jete zdravo“. Máte nejakú predstavu otom, čo to znamená „zdravo jesť“. Ja vám ponúkam ozaj funkčný systém náhľadu na vašu výživu prostredníctvom tohto „testu“:

  1. Raňajkujete? Ak áno, kedy raňajkujete?
  2. Obedujete? Ak áno, aký je váš obed? Jete čerstvo uvarené jedlo?
  3. Večeriate? Ak áno, kedy večeriate? Čo je na vašom tanieri?
  4. Vyjedáte pomedzi jedlo? Ak áno, čo to je?
  5. Obsahuje váš jedálniček cukor a lepok?
  6. Hovorí vám niečo pojem „rovnováha cukru v krvi“?
  7. Hladujete? Ak áno, prečo? Nestíhate? Alebo je za tým pozitívny zámer zlepšenie zdravia? Ak hladujete pre zdravie, ako to robíte?
  8. Máte nadváhu?
  9. Ako sa vám odpovedalo na tieto otázky? Boli jednoduché, alebo ťažké? Našli sa také, na ktoré ste nevedeli odpovedať?

Tak ako nenosíme celý rok jedny šaty a topánky, tak sa mení aj naša potreba jedla počas cyklu a aj života. Tak ako nesedí každému červená farba, sukňa a blúzka, tak sú rozdielne naše stravovacie potreby. Odpoveď je, že strava je jedinečný, unikátny a individuálny kľúč k našej vitalite, zdraviu a aj reprodukčnej schopnosti.

Ženské telo dokáže uvoľniť vajíčko počas cyklu len ak je vitálne a v hormonálnej rovnováhe. Hormonálne rovnováha znovu závisí od našej výživy.

Ľudstvo ešte nikdy vo svojej histórii od čias prvých ľudí nemalo také neprospešné stravovacie návyky ako práve teraz. Prebytok je pre nás väčším rizikom ako nedostatok.

Chcete vedieť ako na to? Chcete vedieť ako vitalizovať svoje telo a umožniť mu napr. počať dieťa? Tak potom sa staňte členkami ročného klubu Výživa pre zdravie na www.leaslampiakova.sk

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Strach z pôrodu

Nadväzujem na články o balóniku. Články o príprave hrádze na pôrod. Nič totiž neexistuje len v jednej rovine. Pod rovinou tela – masírovaním hrádze, naparovaním, vytláčaním balónika – je rovina duše. Psychika tehotnej ženy a zmeny, ktoré musí prekonať, aby žena porodila sú témou tohto blogu. „Mám strach, že nedokážem

Čítať »
Blog

Keď sa povie RITUÁL.

Z každej strany sa na nás valia. Rituál toto, rituál hento, samé kňažky a samé rituály… V mnohých z nás to vyvoláva rôzne pocity. Myslíme si, že rituály sa tu objavlili zrazu. Teraz. V poslednej dobe. Avšak nie je tomu tak. Rituály sú staré ako ľudstvo samo. Rituál znamená dať

Čítať »