TEHUJOGA

TEHUJOGA

Mama…Pre koho „robíme“ matku?

Ten gramatický nezmysel je v nadpise správne. Lebo naozaj sú ľudia, ktorým MAMOU SME. To sú naše deti. A potom sú ľudia, ktorým MATKU ROBÍME. Najčastejšie „robíme matku“ svojim mužom, otcom našich detí. Ale dokážeme matersky ochrániť kohokoľvek.

Ako to je? Kedy sa správame ako matky? Kto má z toho úžitok a kto na tom prichádza o energiu?

Pekne poporiadku. Matka je materská. To znamená, že sa stará bez toho, aby bola požiadaná o pomoc. Zasahuje často preventívne, aby sa niečo nestalo. Myslí do dôsledkov za niekoho a chráni priestor tomu, kto potrebuje jej ochranu. Toto všetko je v poriadku, pokiaľ to robíme pre svoje deti.

Ak to robíme pre iných dospelých ľudí, je to deštruktívne. Často má takto sa správajúca žena zo seba dobrý pocit. Avšak pozor na to, kde ukladáte svoju hodnotu. Čím a kým sa snažíte byť, aby ste boli dosť? Keď sa prichytíte pri potrebe zasahovať za iného dospelého človeka, uvedomte si, že je dospelý, ergo kompetentný situáciu riešiť sám, alebo o pomoc požiadať. Pokiaľ to neurobí, môžete sa v pokoji uvoľniť a nechať veci nech sa stanú. Tým okrem iného, nadobúdate skúsenosť iného archetypu – vedmy, ktorá vie, že život sa stane aj keď sa bude len prizerať. Pozná rovnováhu medzi životom a smrťou a vie rovnako ako začiatky a zrody uctiť aj konce a smrť.

Pokiaľ robíte matku svojmu mužovi, škodíte vášmu mileneckému vzťahu. Váš muž vás môže priamo požiadať o materskú starostlivosť, napr. slovami:“Zlato, on sa pocikal.“ Hm? Čo v tejto chvíli urobiť?

Nuž sú 2 spôsoby: matka prinesie handru, čistú plienku…alebo čo treba a problém vyrieši za oboch. Za dieťa, ktoré si pomôcť samo nevie a aj za otca, ktorý mu pomôcť sám vie:):):) Ale čo ste vy pre toho muža? Ste jeho matka? Alebo milenka? Ako by to urobila milenka? Toto je nová rovina partnerského vzťahu, ktorú spolu môžete objaviť. Prinesie niele príjemné, ale aj nepríjemné iskrenie…ale prinesie iskrenie, ktoré môžete vo svojom mileneckom vzťahu VŽDY využiť:)

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Ako dopadlo prvé stretnutie TEHUJOGÍNOK?

Odhodlanie prinieslo svoje plody. Odhodlala som sa pozvať vás na prvé stretnutie Tehujogínok. Tešila som sa na vás! Je vás viac ako 1000. Žien, ktoré som sprevádzala tehotenstvom, niektoré z vás pôrodom a niektoré šestonedelím. Je to ojedinelé číslo a ešte ojedinelejší je fakt, že z mnohými z vás sa

Čítať »
...o deťoch

„Mami, už to zvládnem!“

Naše najmladšie dieťa má 4 roky. A toto je veta, ktorú si teraz veľmi užívam. Naučila som sa počúvať ju a dôverovať. Elenka ju teraz používa často. Začína sa stavať do samostatnosti. Rovnako to bolo aj v Jurkovom a Martinkovom prípade. Len matka bola menej skúsená. Teraz už viem, čo

Čítať »