Kraniosakrálna terapia – čo sa pri nej deje a čo sa nedeje.

Kraniosakrálnu terapiu som študovala 4 roky u pána Giovanni Conchina. Bol to priamy žiak Johna Upledgera a praktikujúci budhista. Viedol budhistické centrum Dompipa v severných Čechách, blízko česko-nemeckých hraníc.

Jeho prvá veta bola: „Tieto dvere sú šťastné a bohaté, lebo majú 3 pánty. Ľudské telo má 1 pánt.“ a okolo neho sa všetko otvára a zatvára. A druhá bola: „Centrálny nervový systém je polouzavretý hydraulický systém.“

Takže kto hľadá v kraniosakrálnej terapii akékoľvek ezoterické oslobodenie, alebo vkladá moc do rúk terapeuta, mýli sa. Kraniosakrálna terapia skúma a rukami terapeuta reaguje na tlak v centrálnom nervovom systéme, ktorý je hmatný a prejavuje sa na celom tele. Energetické cysty sú miesta, kde sa buď na podklade telesnej alebo psychickej traumy zmenila textúra tkanív, fascií. Fascie chránia naše orgány a svaly. Každá emócia, lebo priamy násilný podnet zvonku na ne pôsobia. Ošetrením počas terapie, sa z tkanív uvoľnia, prenesú sa z hmoty, z tela smerom von – môže sa stať, že sa vám po terapii ukáže situácia, ktorá vo vás traumu vyvovala v minulosti a budete mať možnosť si ju lepšie pozrieť a prežiť na vedomej úrovni. Aby mohla odísť nielen z vášho tela ale aj z vášho života. Tým sa zbavujeme bolesti a utrpenia.

Všetko čo sa počas terapie udeje, alebo neudeje je rozhodnutím vášho tela. Ono vyberá, čoho sa zbaví. Je to ako hra na mikádo. Ak prichádzate s kontrétnym zámerom, môžete byť aj sklamaný, lebo telo si vyberie bez ohľadu na vaše intelektuálne očakávania.

Ak si chcete terapiu a jej výsledky užiť čo najviac, tak:

  • príďte úplne otvorení, nemajte očakávania,
  • nevkladajte zodpovednoť za riešenie vašich životných situácií do rúk terapeuta,
  • kraniosakarálna terapia nie je psychoterapia,
  • po terapii cca 4 dni žite s otvoreným vedomím a srdcom, buďte bdelí. Neprijímajte ťažké rozhodnutia ani výzvy, šetrite sa a oddychujte.

Čo je naopak bežným dôsledkom terapie – pocit hlbokého uvoľnenia, výborný a pokojný spánok. Pokiaľ vás to zaujalo a chcete si rezervovať svoj termín píšte na michaela@tehujoga.sk, alebo volajte na 0905 993 417.

Mohlo by Vás zaujímať

...o deťoch

Premotivované ? matky

Je to vôbec možné? Je mi smutno a neviem celkom reagovať na pichľavé slová okolia o tom, ako nie sú s ničím spokojné. O tom, ako nič nie je dosť dobré pre ich deti. O tom, ako ich rozmaznávajú pozornosťou a o tom, ako si s nimi asi pôjdu aj

Čítať »
Blog

Sme voda a voda v nás si pamätá

Viete prečo ľudia ochorejú, keď sú dlhodobo vystavení stresu? Viete prečo stačia zlé správy a my sa už začíname cítiť zle? Viete prečo, keď spíte s partenrom v jednej posteli a predtým ste sa pohádali, môže vám to vážne ublížiť? Pretože všetko, čo sa okolo nás deje, má svoju vibráciu.

Čítať »