Na Tehujogu som chodila od 16t. až do pôrodu. Každý týžden som sa tešila nielen na cvičenie, ktoré mi veľmi pomáhalo uľahčiť a hlavne uľaviť z  tehotenských ťažkostí, ale aj na skvelý kolektív tehuliek, s ktorými sme si vymieňali radosti, starosti a skúsenosti. Miškina jóga a všetky jej semináre, bohaté skúsenosti a rady ma pripravili na pôrod, nielen po fyzickej, ale hlavne po mentálnej stránke. Vďaka tomu som začala veriť sebe,  svojmu telu a svojmu bábätku, že to zvládneme bezproblémovo a rýchlo, a presne tak to aj bolo. Pri kontrakciách a pri pôrode sme s partnerom zúžitkovali všetko čo nás Miška naučila ( od správneho dýchania pri kontrakciách, pomoc partnera až po samotný pôrod a starostlivosť o bábätko …).  Regenerácia po pôrode bola aj vďaka jóge veľmi rýchla a mohla som sa hneď naplno venovať svojej dcérke.

V cvičení ďalej pokračujeme na Jóge po pôrode 🙂

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Veď aj neskôr je čas na dieťa…

Je to citlivá téma. Súcitím úprimne so všetkými ženami a mužmi, ktorí po dieťatku túžia a ich túžba ostáva nenaplnená. Chcem posvietiť na inú súvislosť, ktorá je veľmi nenápadná. Je to spoločensky dokonca uznávaný dôvod, prečo materstvo a rodičovstvo odkladáme. A sami seba presviedčame, že ešte je na dieťa čas.

Čítať »
pôrodnica "vzdychačka"
Blog

Žiar nad Hronom alebo Zvolen – porovnanie pôrodníc očami duly

Začnem pravdou, ktorú nosím hlboko v sebe – vážim si prácu lekárov a som za ich často obetavý prístup veľmi vďačná. Ten včerajší zážitok zo Žiaru nad Hronom bol môj panenský (bola som tam pri pôrode po 1. x). Celý čas som v hlave porovnávala Zvolen (kam chodím častejšie) a

Čítať »