TEHUJOGA

TEHUJOGA

Dotyk je magická schopnosť, ktorú máme. Vnímame ho ako zmysel, uvedomujeme si ho na svojich dlaniach. Keďže je to zmysel, informuje mozog. Je zdrojom informácií, rovnako ako oči, nos, uši…ale na to už zabúdame. Rovnako zabúdame, že to nie sú len končeky prstov, čím sa dotýkame. Dotýkame sa celou kožou. Hmat – dotyk je zmysel, ktorý nám poskytuje celá naša koža. A na čo sme úplne zabudli je fakt že sa dotýkame kažodu bunkou celého svojho tela…pretože dotyk do nás preniká a dotykom sa neustále prepájame a prestupujeme so všetkým, čo je okolo nás a vnútri v nás. 

Dotýkame sa vzduchu. Dotýkame sa ho nielen svojou kožou, ale aj sliznicami…pri nádychu môžete cítiť jemný suchší studený dotyk vzduchu vo vnútri svojich nosných dierok. S výdychom zas ako naše telá opúšťa vlhkejší a teplejší vzduch. Všimli ste si to niekedy? Vzduch obohatený o vnútornú vlhkosť nášich tiel, ich šťavnatosť a tekutosť opúšťa naše nosné dierky ohriaty. Aj dychom sa dotýkam okolitého sveta. Dych nesie informácie o okolí cez krvný obeh do celého nášho tela. 

Ako sa dotýkame vody? Kde všade v nás je voda? Všimli ste si ako sa voda okolo vás spája s vodou vo vás a komunikujú spolu? Voda je živel a žiadna jej časť nie je oddelená od ostatnej vody na tejto Zemi. Každá voda spolu neustále komunikuje a odovzdáva si informácie. Ako cítite dotyk vody na svojom tele a vo svojom tele?

Ako vnímate dotyk ohňa? Kde vo vás je oheň? Cítite slnečný oheň? Kde vo vašom tele sa rozlieva horúčosť? Viete sa jej zbaviť, aby vás vo vnútri nespaľovala a nestravovala?

Mnohí z nás sú ohnivej podstaty. Oheň, aj ten vnútorný je dobrý sluha, ale zlý pán…stravujúci oheň pomáha nášmu tráveniu, je našim vyživujúcim elementom. Oheň našej mysle pripisujeme hviezdam. Jeho jasnoť a čistota je jasnosťou a čistotou našich myšlienok. 

Zem…ako vnímate živel zeme…hmotu a štruktúru? Ako sa dotýkate Zeme…a kde je zem vnútri vás? 

Mnoho otázok a málo odpovedí, lebo sa nedajú nájsť hlavou. Dajú sa zažiť! Prežiť v tele, ucítiť a usporiadať…

A kde sa dá prežiť takýto komplexný dotyk? Kde sa dá naučiť umeniu dotyku? 

Na pobyte Chrám ženy. Všetky informácie o pobyte tu: https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/chram-zeny/

Tešíme sa na vás spolu s mojou úžasnou priateľkou Martinou Magdalénou.

Mohlo by Vás zaujímať

TEHUJOGA odporúča

Martina Magdaléna

Sprevádzam ženy, mužov, páry vnútornou transformáciou k Zdroju vlastnej sily, sebalásky a k sebaprijatiu.
Mojim darom je vidieť a cítiť to, čo je očami neviditeľné.
Môj šiesty zmysel dokáže uzrieť programy a vzorce, v ktorých sa klienti cyklia.

Čítať »
ilustračný obrázook
Blog

Ako dlho trvá jedno nadojčenie?

U každého inak, tak ako u detí a dospelých. Každý novorodenec je originál. Prichádza sem s určitou sadou predpokladov a jedným z nich je aj to ako dlho a ako často sa bude dojčiť. Dĺžka dojčenia je iná u každého dieťatka. A aj u detí rôzneho veku. Nateraz sa budeme

Čítať »