Sociálne siete sú zhmotnením zákonu príťažlivosti

…a nakoniec bude tento článok o menopauze.

Uvedomili ste si to niekedy? Raz kliknete na obrázok ženy bez make-upu..to teraz robím ja lebo sa vysporiadavam so starnutím a make-up ani iné zlepšováky som si nejako nezvykla používať. A odvtedy na mňa odvšadiaľ kukajú staré ženy. Sú krásne! Je to v poriadku. Vždy som obdivovala Milku Vášaryovú, ako nádherne prirodzene zostarla. Aspoň ma už “nevydiera” ideál štíhleho plochého a pružného bruška:):):), ktorý na mňa kukal dovtedy.

Takže to na čo sa zameriavame na nás ozaj zovšadiaľ pozerá. To kam dávame svoju pozornosť, to rastie. 

Ja si už dávam pozor! Hlavne na sociálnych sieťach. Lebo hoci ich sledujem veľmi zbežne – čo je mimochodom ten najhorší spôsob, ako ich sledovať. To už radšej vôbec!  – tak znásobujú môj fokus. Teraz je to proces starnutia. Starnutie ma zatiaľ napĺňa mnohými otázkami, vyrovnávam sa s mnohými zakorenenými predstavami a názormi. Najradšej by som bola stále mladá a cítim aj ľútosť nad tým, že sa to už nevráti a mnoho z toho času som premrhala pochybnosťami a schovávaním sa. Nie sú to pocity, ktoré by som chcela posilňovať. Prajem si nájsť pokoj v nezvratnosti času. Prestať so sebou niesť čokolvek z minulosti, čo už ma zbytočne vyčerpáva. Využívať svoju energiu múdro – pretože najvzácnejšia energia je tá, ktorá nemusela byť vôbec vyrobená. Tá totiž šetrí všetky zdroje (POZOR! – toto je zároveň prevratná myšlienka v oblasti obnoviteľných zdrojov a čase rastúcich cien energií. Jej autorom je môj muž a žije podľa nej celý svoj život. Nasledovaniahodný príklad!). Nuž ak vás zaujíma, čo robí môj muž je to na www.solartech.sk. A okrem toho sa so mnou stará o naše 3 deti a domškolácku skupinu Dúholie (tú zas nájdete na www.duholie.sk).

Keď už robím reklamu, urobím aj sebe – mám nový e-book. Ak ste v šestonedelí, stiahete si ho tu: www.tehujoga.sk/sestonedelie-a-prvy-rok-zivota-s-babatkom.

Ja teraz starnem a mám krízu stredného veku. A mám ju preto, lebo MÁM NA ŇU NÁROK!:):):) a nie je to nič strašné. Je to len veľa veľa veľa uvedomovania si a uzatvárania. V strážkyni brány života (ktorou nateraz ostávam – som naďalej vaša dula a babica) sa rodí uvedomenie strážkyne brány smrti. Tá brána je totiž len jedna. Každá s nás v sebe tento kľúč nosí, ale uvedomiť si ho vieme až v kríze “stredného veku”. Moja tvár skúsenosti neskryje a nie, nedám si preto make-up, alebo botox. Ja som skôr ten typ, čo k dennej jogovej praxi pridá pravidelné bankovanie tváre a face jogu:) Popravde – v mojom vnútri stále žije túžba po mladosti a pružnej pokožke, ale poklad, ktorý som nadobudla životom je nesmierny. A nechcem teda vrátiť čas. Stálo to za to! Raz mi jeden môj dobrý priateľ povedal: “Miška, Ty si VEDMA!” Ty keď budeš stará, budeš super!” …je to najčudnejší kompliment na svete, ale potešil ma. Napĺňa sa tým moje najväčšie prianie. Napísala som si ho do zošita na svojom prvom výcviku sprievodkýň tehotenstvom a pôrodom. Vtedy pred 14 rokmi nás vyzvali, aby sme si napísali svoj zámer.  A ja som si napísala: “Chcem byť múdra žena.”

Prajem vám, nech sa aj vám priania splnia. Viete, čím viac si ich uvedomujeme, tým lepšie pre nás. Oni sa totiž splnia tak, či tak:)

Mohlo by Vás zaujímať

ilustračný obrázok
Blog

Múdrosť alebo vedomosti?

Skoro Hamletovská otázka. Aký je medzi nimi rozdiel? Slovami Sokrata z Pokojného bojovníka: „Vieš umyť okno?“ Odpoved: „Áno.“ Sokrates: „To je vedomosť. Múdrosť je vziať handru a urobiť to.“ Tento blog bude o vzdelávaní. Je vzdelávanie cestou k múdrosti? Keď dostaneme titul a ukončíme nejaké štúdium, sme múdrejší? Nie sme.

Čítať »
Blog

Vidieť svet detskými očami

…zas jedno populárne klišé.  Viete, že je to superschopnosť? Že svet vidieť destkými očami je viac ako “len veta”. Vieme to úplne všetci, nevyrástli sme z toho. Dospelosťou sa nestráca detstvo. Je to skúsenosť, ktorá nám môže celý život slúžiť, alebo prekážať. Každý má svoje spomienky na detstvo. Ja si

Čítať »