TEHUJOGA

TEHUJOGA

Sociálne siete sú zhmotnením zákonu príťažlivosti

…a nakoniec bude tento článok o menopauze.

Uvedomili ste si to niekedy? Raz kliknete na obrázok ženy bez make-upu..to teraz robím ja lebo sa vysporiadavam so starnutím a make-up ani iné zlepšováky som si nejako nezvykla používať. A odvtedy na mňa odvšadiaľ kukajú staré ženy. Sú krásne! Je to v poriadku. Vždy som obdivovala Milku Vášaryovú, ako nádherne prirodzene zostarla. Aspoň ma už “nevydiera” ideál štíhleho plochého a pružného bruška:):):), ktorý na mňa kukal dovtedy.

Takže to na čo sa zameriavame na nás ozaj zovšadiaľ pozerá. To kam dávame svoju pozornosť, to rastie. 

Ja si už dávam pozor! Hlavne na sociálnych sieťach. Lebo hoci ich sledujem veľmi zbežne – čo je mimochodom ten najhorší spôsob, ako ich sledovať. To už radšej vôbec!  – tak znásobujú môj fokus. Teraz je to proces starnutia. Starnutie ma zatiaľ napĺňa mnohými otázkami, vyrovnávam sa s mnohými zakorenenými predstavami a názormi. Najradšej by som bola stále mladá a cítim aj ľútosť nad tým, že sa to už nevráti a mnoho z toho času som premrhala pochybnosťami a schovávaním sa. Nie sú to pocity, ktoré by som chcela posilňovať. Prajem si nájsť pokoj v nezvratnosti času. Prestať so sebou niesť čokolvek z minulosti, čo už ma zbytočne vyčerpáva. Využívať svoju energiu múdro – pretože najvzácnejšia energia je tá, ktorá nemusela byť vôbec vyrobená. Tá totiž šetrí všetky zdroje (POZOR! – toto je zároveň prevratná myšlienka v oblasti obnoviteľných zdrojov a čase rastúcich cien energií. Jej autorom je môj muž a žije podľa nej celý svoj život. Nasledovaniahodný príklad!). Nuž ak vás zaujíma, čo robí môj muž je to na www.solartech.sk. A okrem toho sa so mnou stará o naše 3 deti a domškolácku skupinu Dúholie (tú zas nájdete na www.duholie.sk).

Keď už robím reklamu, urobím aj sebe – mám nový e-book. Ak ste v šestonedelí, stiahete si ho tu: www.tehujoga.sk/sestonedelie-a-prvy-rok-zivota-s-babatkom.

Ja teraz starnem a mám krízu stredného veku. A mám ju preto, lebo MÁM NA ŇU NÁROK!:):):) a nie je to nič strašné. Je to len veľa veľa veľa uvedomovania si a uzatvárania. V strážkyni brány života (ktorou nateraz ostávam – som naďalej vaša dula a babica) sa rodí uvedomenie strážkyne brány smrti. Tá brána je totiž len jedna. Každá s nás v sebe tento kľúč nosí, ale uvedomiť si ho vieme až v kríze “stredného veku”. Moja tvár skúsenosti neskryje a nie, nedám si preto make-up, alebo botox. Ja som skôr ten typ, čo k dennej jogovej praxi pridá pravidelné bankovanie tváre a face jogu:) Popravde – v mojom vnútri stále žije túžba po mladosti a pružnej pokožke, ale poklad, ktorý som nadobudla životom je nesmierny. A nechcem teda vrátiť čas. Stálo to za to! Raz mi jeden môj dobrý priateľ povedal: “Miška, Ty si VEDMA!” Ty keď budeš stará, budeš super!” …je to najčudnejší kompliment na svete, ale potešil ma. Napĺňa sa tým moje najväčšie prianie. Napísala som si ho do zošita na svojom prvom výcviku sprievodkýň tehotenstvom a pôrodom. Vtedy pred 14 rokmi nás vyzvali, aby sme si napísali svoj zámer.  A ja som si napísala: “Chcem byť múdra žena.”

Prajem vám, nech sa aj vám priania splnia. Viete, čím viac si ich uvedomujeme, tým lepšie pre nás. Oni sa totiž splnia tak, či tak:)

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Ako zrodiť dieťa lásky v akomkoľvek prostredí? Pripravte sa na pôrod.

Pôrod je iniciácia. Nedobrovoľný proces ako pre matku, tak pre dieťa. Pre oboch pôrodom niečo končí, umiera a niečo nové začína. Aby bol pôrod pozitívnou iniciáciou novej bytosti – dieťaťa, novej bytosti – matky a nového systému – rodiny, je dobré poznať do detailu pôrodný proces a prostredie, kde pôrod

Čítať »
Blog

Matka = neviditeľná vo svojej službe

Pôrod je ukončenie tehotenstva a zrodenie 2 nových bytostí – dieťatka a matky. Matkou sa stávame prvým pôrodom na zvyšok svojho života. Nie je cesta späť. Matka sa často stará najskôr o svoje dieťa a potom o seba. Pohodlie, bezpečie a zdravie dieťaťa je na prvom mieste. Matka robí všetko

Čítať »