TEHUJOGA

TEHUJOGA

To ako sa rodia naše deti tvorí budúcnosť

Včera som viedla seminár Hypnopôrodu vo Zvolene. Tento seminár – predpôrodnú prípravu formou Hypnopôrod Slovakia, kde som certifikovanou lektorkou, robím veľmi rada. Už dávno som pôvodnú prezentáciu prerobila na „svoj obraz“ a doplnila podľa mňa zásadné a kľúčové informácie o práci tela pri pôrode a jeho príprave v tehotenstve a tiež o fyziológii prirodzeného pôrodu. Som vďačná, že som sa mohla pod vedením Miroslavy Peťkovej vyškoliť a stať sa lektorkou Hypnopôrodu.

Hypnopôrod má veľmi dôležitú úlohu – búra jedovaté kultúrne presvedčenia o pôrodoch. Bez toho, aby sme si to uvedomovali, berieme pôrody ako nutnú traumatizujúcu udalosť, ktorej sa po tehotenstve nedá vyhnúť. Len to nejako prežiť. A stále to väčšina žien takto vníma. A potom sa nájdu aj tie odvážne. Ktoré cítia, že to musí ísť aj inak a hľadajú iné informácie. S takýmito ľuďmi som včea strávila deň.

Prečo je pôrod taký zásadný? Je to PRVÝ MOMENT…pre mnohých zúčastnených a všetko čo zažívame po prvý krát sa veľmi veľmi veľmi počíta. Zapisuje sa ako nespochybniteľná skúsenoť prežitá v tele do našej pamäti. A ovplyvňuje každé naše ďalšie konanie.

Pre rodiace sa dieťa je rozdiel:

  • či matka pri pôrode cíti strach, alebo dôveru (to je rozdiel aj pre matku, lebo v strachu sa rodí veľmi ťažko a bolestivo a dieťa sa rodí s vedomím – tento svet je strašné miesto)
  • či sa matka pri pôrode cíti rešpektovaná, alebo znásilňovaná (dieťa si zapisuje – určitá úroveň násilia je normálna, moja mama ju prijíma na svojom a mojom tele)
  • či má všetko svoj čas, alebo s časom zápasíme a „veci musia ísť rýchlo“ (vytvára tlak na čas a výkon, život v strese)
  • či sa dokáže narodiť samo, alebo pod vplyvom liekov (…bez poznámky… je dokázaná priama súvislosť medzi medikovanými pôrodmi a nárastom drogových závislostí)
  • či sa po pôrode nadýchne v pokoji na materskom tele, alebo v chvate niekde inde ako na tele svojej matky (prvý nádych ako utrpenie, každý ďalší ako boj s utrpením – vedomie – musím sa nadýchnuť a je to utrpenie)
  • či po narodení s ním manipulujú láskavé, starostlivé a jemné ruky s pochopením a úctou k jeho možnostiam a skúsenostiam v ľudskom tele, alebo je neosobne ošetrené bez prítomnosti rodičov (o dôležitosti prvého dotyku si môžete prečítať tu: Prvý dotyk má patriť matke)
  • či môže matka po pôrode nadojčiť svoje dieťa a dojčiť ho toľko, koľko obaja potrebujú byť spolu spojení (vytvára uistenie o hojnosti a bezpečí na tomto svete)

A Hypnopôrod vytvára priestor, v ktorom sa dá porodiť v láske a úcte. Vytvára ho informačne. Vytvára pole vo vedomí, ktoré vytvorí novú realitu v pôrodníctve. A to sa mení. Za posledných 12 rokov, čo stojím pri pôrodoch je to kvantový skok a aj tu cítim vďaku.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Novorodenci

Za posledné 2 týždne som mala tú česť sprevádzať 3 pôrody a 1 šestonedieľku. Je to pre mňa nezvyčajný pomer, teda zvyčajne to býva oveľa menej:), ale užila som si to. Všetky boli nádherné. Rodičia sa radi delia so svojou radosťou a dnes je svet zdieľania oveľa otvorenejší ako kedykoľvek

Čítať »
Blog

Tehujoga pre vás na jeseň 2022

Aby ste vedeli na čo všetko sa môžete tešiť: 9.9. 2022 o 17:00 preložená POPÔRODNÁ SEXUALITA, v centre Fornix v Detve. https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/poporodna-sexualita/ 23.9. 2022 o 17:00 Predpôrodný tehotenský kruh v Dúholí, Stožok. https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/predporodny-tehotensky-kruh/ 21.9. 2022 – 23.11. 2022 každú stredu od 14:30 – 15:45 hod. POPÔRODNÁ REGENERAČNÁ JOGA v Babygyme,

Čítať »