TEHUJOGA

TEHUJOGA

Kraniosakrálna terapia

Kraniosakrálna terapia pôsobí priamo na centrálny nervový systém – mozog a predĺženú miechu. Hoci to málokto vie, pohyb centrálneho nervového systému je, popri dychu a tepe srdca, naším tretím rytmom života. Mal by byť hmatný na celom tele rovnako. Prípadné odychýlky poukazujú na nerovnováhu tela, psychosomatické cysty, blokády. Každý zážitok vytvára v našich telách energetickú stopu. 

Jemným dotykom nachádzam miesta, kde je kraniosakrálny rytmus odlišný a stimulujem ho k jeho prirodzenému toku v celom tele.

Ošetrovaná osoba cití zvyčajne hlbokú relaxáciu. Nezriedka zaspí:)

Kraniosakrálna terapia pred pôrodom uvoľňuje panvové spoje a väzivá a tiež dokáže odhaliť mentálne, alebo psychické problémy – tzv. prekážky v pôrodných cestách. 

Po pôrode pomáha väzivám a tkanivám „rozpamätať sa“ na svoj pôvodný tvar a bezpečne sa do neho vrátiť. Ošetruje zároveň psychickú úroveň pôrodu a zabraňuje, aby stopa prípadnej pôrodnej traumy ostala „zabudovaná“ v telesných štruktúrach.

Po ošetrení je potrebné 3 až 4 dni ostať v „bdelom“ režime. To znamená, že „problémy“ schované v tele a aktivované počas terapie sa budú dostávať na povrch, pýtať si našu pozornosť, aby mohli v našich telách a životoch navždy odznieť, odísť, vyriešiť sa. 

Na kraniosakrálnu terapiu sa môžete objednať telefonicky: 0905 993417, alebo e-mailom: michaela@tehujoga.sk.

Teším sa na stretnutie!