TEHUJOGA

TEHUJOGA

Keď je u nás mama nervózna…

Včera som vybuchla. Stáva sa to každému. Výsledkom bol zákaz televízora na CELÝ MESIAC! Niektoré deti si aj poplakali. Ale zaujímavé je, ako to zobrali. Ako v tomto výbuchu prijali mňa.

Nuž sú úžasní! Všetko, čo do detí investujeme sa nám vráti. Mne sa vracia v dobrom. Jasné, že keď som kričala a zakazovala, báli sa ma. Chodili okolo mňa po špičkách a pýtali sa ma, či si dám čaj. To bolo včera večer. Dnes to už bolo iné.

Okrem hnevu začali vnímať aj môj smútok. Už okolo mňa nechodili po špičkách. Ale sedeli vedľa mňa s úplným akceptovaním situácie. Objímali ma a hovorili, že mi rozumejú. Majú 11, 8 a 5 rokov. A stalo sa to preto, lebo aj oni sa smú hnevať a byť smutní. Nebývajú s tým sami. Keď plačú, ponúkam im náruč. Ak o ňu nestoja, som aspoň pri nich. A teda aj oni majú širokú náruč a aj myseľ pre pochopenie a prijatie utrpenia iných ľudí.

Som na naše deti nesmierne hrdá. A vďačná.

So zákazom telky to tiež dopadlo inak, ako to včera večer vyzeralo. Dohodli sme sa, že občas si pozrú večerníček, ale inak to skúsime bez telky a počítača aspoň celý týždeň. A potom uvidíme, či sa niečo zmení a čo to bude. Ak sa nám to bude páčiť, budeme v tom pokračovať. Dobrovoľne.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Ako dopadlo prvé stretnutie TEHUJOGÍNOK?

Odhodlanie prinieslo svoje plody. Odhodlala som sa pozvať vás na prvé stretnutie Tehujogínok. Tešila som sa na vás! Je vás viac ako 1000. Žien, ktoré som sprevádzala tehotenstvom, niektoré z vás pôrodom a niektoré šestonedelím. Je to ojedinelé číslo a ešte ojedinelejší je fakt, že z mnohými z vás sa

Čítať »
Blog

Žena má len byť. A byť láska. Ale ako to urobiť?

Je to pravda. Žena má byť. Určite nie len byť, lebo v tom nie je rovnováha:) A určite má žena byť láskou. Ale ako to dokázať? Veď toľko krát sme si dali záväzok, že už budeme láskavé za každých okolností. Ale je to láska? Toľkokrát nás mrzelo, že sme znovu

Čítať »