TEHUJOGA

TEHUJOGA

Videolekcie pre 1. trimester

1. trimester - všetko je nové.

Prvý trimester býva záhadný. Tehotenstvo je buď nečakaným prekvapením, alebo zavŕšením často nemalého úsilia. Nech už je to akokoľvek , BLAHOŽELÁM! Ste súčasťou zázraku, živnou pôdou pre najväčší dar, ktorým je nový život.

Vaše telo produkuje nové hormóny, napr. relaxíny, ktoré zabezpečujú jeho výnimočnú elasticitu. Okrem plôdiku sa formuje placenta. Zo žĺtkového vaku sa vytvára nový orgán, ktorý bude zodpovedný za výživu dieťatka vo vašej maternici.

Môžete sa cítiť unavevé, môže vám byť zle od žalúdka, môžete byť zrazu nepraktické. To všetko je OK. To všetko k tehotenstvu patrí a najväčšia pomoc, ktorú si viete dopriať sami, je prijať to, že všetko sa týmto mení. Nebudete ako predtým. Stávate sa matkou. Čo je nová rola na celý život. Váš život sa zmení. Otvoriť sa zmene na psychickej úrovni je často pomalý a dlhý proces. Telo, to je ľahšie. So všetkými telesnými zmenami vám pomôžu videolekcie. 

 

Vo videolekciách pre 1. trimester nájdete:

  • energetizačnú zostavu,
  • ásany na zlepšenie trávenia, aby ste sa vyhli nevoľnostiam,
  • posilňovacie ásany,
  • ásany na uvoľnenie napätia v chrbtici a bolestí v dolných segmentoch chrbtice.

V príprade akýchkoľvek otázok alebo potrebe individuálnej konzultácie ma prosím kontaktujte telefonicky na 0905 993417 alebo e-mailom: michaela@tehujoga.sk.

Ako pomohla Tehujoga mamičkám?

Tatiana, mamička 2 detí: „Tehujoga vo Zvolene u Mišky Vajovej bola pre mňa príjemnou a užitočnou spoločníčkou počas celého tehotenstva. Začala som chodiť už asi v 9tt. Atmosféra bola upokojujúca, príjemná, tak som pokračovala až do pôrodu. Nejde tam o fyzické zničenie sa, ale skôr o navodenie si pocitu pohody, čo odtiaľ sála a ponaťahovanie a precvičenie si partií tela, ktoré trpia v tehotenstve najviac. Základom bolo, že nás Miška každú hodinu cepovala správne jogové dýchanie. To som mala v sebe tak vžité, že som to využila počas celého pôrodu a kontrakcie boli úplne v pohode. Pre mňa znamenala tehujoga pozastavenie sa a užší kontakt s bábätkom v brušku.“