Začali ste už rozmýšľať čo s placentou po pôrode?
Ešte nie? Čítajte! Najrýchlejšie sa rozmnožujúcou bunkou ľudského tela je oplodnené vajíčko. V čase keď má vzniknutý mnohobunečný útvar 64 buniek (tuším sa to volá gastrula?), sa z neho oddelí 7/8 a vytvorí placentu. ÁNO 56 buniek zo 64 tvorí placentu. Je to najdôležitejší orgán vyvíjajúceho sa bábätka. My ho vnímame po pôrode ako nefunkčný kus mäsa, čo sa môže rozložiť a spôsobiť nejaký problém. Hlavne s ňou rýchlo preč!
Palcenta má ešte 4 dni po pôrode rovnaký kraniosakrálny rytmus ako novorodenec. Čiže ešte stále, aj po dotepaní pupočníkovej krvi, je zdrojom informácií pre centrálny nervový systém. (pozn. ak neviete, čo je kraniosakrálny rymus, čítajte tu: https://tehujoga.sk/kraniosakralna-terapia-co-sa-pri-nej-deje-a-co-sa-nedeje/)
Počas prenatálneho života bábätka je placenta zdrojom výživy pre tvorbu v hmote. Prečítajte si to ešte raz: ZDROJOM VÝŽIVY PRE TVORBU V HMOTE. A po pôrode šmyk s ňou preč! Ešte predtým, ako sa bábätko stihne prisať na prsník, aby zistilo, že je tu preň nový zdroj neobmedzenej hojnosti. Aké to má dôsledky vidíme okolo seba. Naše placenty nám boli tiež zobraté.
Placentárna krv je vzácnym zdrojom kmeňových buniek. Teda jej dotepaním (alebo zabránením v dotepaní) novorodenec má (alebo nie) zásobu kmeňových buniek vo svojom inteligentnom tele. Novorodenec sa ešte najbližších 9 mesiacov bude vyvíjať rovnako rýchlo, ako oplodnené vajíčko do času pôrodu. Kmeňové bunky potrebuje! Jediným ďalším zdrojom kmeňových buniek je pohyb kraniálnych kostí. Stimuluje a ošetruje ich opäť kraniosakrálna terapia.
Placenta je orgán, ktorý si zalúži vďačnosť, pozornosť a úctu. Placenty našich detí boli s nimi po pôrode spojené 2 hodiny a viac. Oddelené až po prvom neobmedzenom dojčení. Sú pochované u nás v záhrade a na každej znich rastie krásny strom – Jurajova Moruša, Martinova Lipa a Elenkina Jabloň.
Ak chcete napraviť, čo sa už stalo, je niekoľko možností. O tom inokedy.