Prebudenie iskry zivota, vznik tvorivého plameňa
Oheň je jediný živel, ktorý sa tu v našom svete nenachádza “sám od seba”. Kvalitu ohnivého živla prináša denne na Zem Slnko.
Fáza tehotenstva prináležiaca ohňu zapaľuje oheň duše. Jeho stelesnenou kvalitou je túžba. Túžba uktoviť sa v tele, ukotviť v hmote neobyčajný ľudský potenciál, našu divokú nevinnosť, pôvodnú láskyplnú s€ksualitu, ktorá nám právom náleží, aby sme ju naplno prežívali a mohli znovu splynúť so svojim duchovným partnerom – toto je posvätná túžba duše. Vo svojom jadre sme všetci túžiace bytosti.
Túžba je príťažlivosť. Divoká a nespútaná strachom priťahuje do našich životov to, po čom túžime. Rovnakú silu má strach.
Súčasní vedci nazývajú ohnivý živel prejavený v ľudskom tele morfogenetickým poľom. Sme túžba v pohybe. Už v siedmom týždni tehotenstva sa bábätko spontánne pohybuje za tým, čo chce a odstrkuje to, čo nechce. Má ohnivú vôľu, biologicky nevyhnutnú pre život a vie ju ukázať a vyžiadať si ju naspäť. V druhom trimestri očakáva bábätko v brušku od svojich rodičov pozornosť a chce sa s nimi hrať – reaguje pohybom na dotyky ich rúk, alebo sa stiahne pred dotykom, ktorý mu nie je príjemný. Už v tomto veku sú bábätka reaktívne, zvedavé a odvážne.
Nervový systém bábätka v brušku vytvára mocné elektromagnetické pole. Počiatocný vývoj nervovej sústavy určuje celý ďalší vývoj. Koncom prvého trimestra tvorí takmer polovicu váhy tela bábätka hlava, pripravená na rapídnu expanziu mozgu. Po celé obdobie tehotenstva vyrastie bábätko každú sekundu o 50 000 nových neurónov, a v okamihu pôrodu má 100 mld mozgových buniek. Každá z nich má spojenie s viac ako 10 000 ďalšími bunkami a vytvára tak rosziahle holografické nervové siete, ktoré sú svojou komplexnosťou ohromujúce.
Živel ohňa poháňa rozvoj neuroendokrinného systému – hormóny, neurotransmitery, neuropeptidy a iné “molekuly emócií”, ktoré zapínajú a vypínajú veľkú časť našej DNA v závislosti na prežitkoch bábätka v maternici matky.
Pokiaľ je vzťah medzi rodičmi láskyplný, planie božská iskra, oheň duše bábätka v maternici naplno a jeho telíčko je zaplavované hormónmi a neurotransmitermi blaha, ktoré prúdia cez placentu priamo k dieťatku. To je potom biologicky naprogramované na prežívanie vzťahov v radosti. Ak je naopak vzťah rodičov plný bolesti, napätia a konfliktov, nasaje si dieťatko biologický otačok agresivity a v dospelosti vyhľadáva vzťahy, ktoré tento predpoklad potvrdzujú.
Všetky rané spomienky z obdobia “ohnivého” vývoja sú navždy uktovené v mozočku (cerebellum) a epigeneticky vyryté v DNA. Tieto spomienky zároveň predávame budúcim generáciám a tým vytvárame dedičstvo lásky, alebo bolesti.
Pravda je, že v súčasnosti neexistuje na Zemi človek, ktorého ohnivý element by bol 100% prejavený. V maternici totiž cítime nielen bolesť svojich rodičov, ale aj predchádzajúcich generácií, celých rodov. Vo svojich epigenetických kódoch si nesieme celú históriu Zeme – to je našim bremenom aj požehnaním.
ZDROJ: Azra Bertrand MD. a Seren Bertrandová,:Probuzení lúna, zasvěcení od samotné stvořitelky života, v anglickom originále Womb awakening 2017, vyšlo v nakladateľstve MAITREA, Praha v r. 2020, ISBN: 978-80-7500-561-8