Je to vôbec možné? Je mi smutno a neviem celkom reagovať na pichľavé slová okolia o tom, ako nie sú s ničím spokojné. O tom, ako nič nie je dosť dobré pre ich deti. O tom, ako ich rozmaznávajú pozornosťou a o tom, ako si s nimi asi pôjdu aj sadnúť do školskej lavice, ak to bude možné. A jediný dôvod, prečo by to robiť nemali je, že sa predsa majú ísť venovať niečomu inému, a to práci.

Slová vyššie sú silné. Také je ale posolstvo z postojov, ktoré počúvam. Venovať sa práci, ktorú máme radi je prirodzeným chcením duše. Rola matky je ale nenahraditeľná.

3-ročné dieťa je malé dieťa. Nevie ešte o svete všetko a učí sa žiť. Robí chyby a potrebuje byť v nich láskyplne prijaté. Kto iný mu toto dokáže dať, ak nie matka? Svet potrebuje milujúce matky a milované deti. Potom bude ozaj vyzerať inak. A milujúce matky potrebujú oporu svojho okolia, aby nimi mohli ostať. A navyše všetko sa dá vyriešiť. Možnosti sú takmer nekonečné, keď sa prestaneme zameriavať na tú, ktorú už poznáme.

Takže ak uprednostňujete vlastné dieťa a ste jeho podporou robíte najväčšiu prácu. Pokiaľ z vášho náručia odíde láskyplný mladý chlapec, alebo láskyplné mladé dievča, urobili ste pre svet najvyššiu službu. Ďakujem Vám za to!

Ďalšie články

ilustračný obrázook
Blog

Nekomplikovať si život

Pretože to nemá cenu. Kde komplikácie vznikajú? V mysli! A inšpiroval ma príbeh ženy s „problémovo sa rozbiehajúcou laktáciou“. Jasné,

Čítať »