Je to vôbec možné? Je mi smutno a neviem celkom reagovať na pichľavé slová okolia o tom, ako nie sú s ničím spokojné. O tom, ako nič nie je dosť dobré pre ich deti. O tom, ako ich rozmaznávajú pozornosťou a o tom, ako si s nimi asi pôjdu aj sadnúť do školskej lavice, ak to bude možné. A jediný dôvod, prečo by to robiť nemali je, že sa predsa majú ísť venovať niečomu inému, a to práci.

Slová vyššie sú silné. Také je ale posolstvo z postojov, ktoré počúvam. Venovať sa práci, ktorú máme radi je prirodzeným chcením duše. Rola matky je ale nenahraditeľná.

3-ročné dieťa je malé dieťa. Nevie ešte o svete všetko a učí sa žiť. Robí chyby a potrebuje byť v nich láskyplne prijaté. Kto iný mu toto dokáže dať, ak nie matka? Svet potrebuje milujúce matky a milované deti. Potom bude ozaj vyzerať inak. A milujúce matky potrebujú oporu svojho okolia, aby nimi mohli ostať. A navyše všetko sa dá vyriešiť. Možnosti sú takmer nekonečné, keď sa prestaneme zameriavať na tú, ktorú už poznáme.

Takže ak uprednostňujete vlastné dieťa a ste jeho podporou robíte najväčšiu prácu. Pokiaľ z vášho náručia odíde láskyplný mladý chlapec, alebo láskyplné mladé dievča, urobili ste pre svet najvyššiu službu. Ďakujem Vám za to!

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Ako zrodiť dieťa lásky v akomkoľvek prostredí? Pripravte sa na pôrod.

Pôrod je iniciácia. Nedobrovoľný proces ako pre matku, tak pre dieťa. Pre oboch pôrodom niečo končí, umiera a niečo nové začína. Aby bol pôrod pozitívnou iniciáciou novej bytosti – dieťaťa, novej bytosti – matky a nového systému – rodiny, je dobré poznať do detailu pôrodný proces a prostredie, kde pôrod

Čítať »
Blog

Čo zo záchodovej praxe vám môže pomôcť pri pôrode?

BIODYNAMIKA PANVY V KAŽDODENNEJ PRAXI Bojíte sa pôrodu? Chápem! Ja som rodila 3x, mám tie najkrajšie pôrodné zážitky, aké sa dajú mať… Vrátane domáceho pôrodu, nepretržitého bondingu, dokonalého dojčenia, bez telesných následkov … A aj tak sa mi do druhého a tretieho pôrodu nechcelo. Nacvičovať na pôrodné uvoľňovanie môžete každý

Čítať »