Dych je mojou životnou témou.

V detstve som sa nevedela zhlboka nadýchnuť. Mala som alergie a astmu. Vždy som sa veľa hýbala, tancovala. Vo folklórnom súbore sme nemali luxus speváckej skupiny, čiže sme si všetko odtancovali a aj odspievali sami. Moje pľúca boli neustále trénované, ale predsalen som stále navštevovala Imunoalergologickú ambulanciu.

V dospelosti som sa rozhodla svoje telo detoxikovať. Očisťovala som pravidelne hrubé črevo (ktoré je priamo spojené s pľúcami) a pečeň (mierotvorcu v tele). Astma sa stratila zo dňa na deň. Roky neberiem žiadne lieky a môj dych je voľný.

Od roku 2004 som lektorkou jogy. Pránajam (dychové cvičenia) sú zázračné praktiky, ktoré dokážu doviesť telo do aktivity, či absolútneho uvoľnenia a odvzdania sa situácii, vyrovnať energiu v pravej a ľavej strane tela, prinavrátiť odvahu, nadobudnúť silu, zdvihnúť energiiu a doviesť mozog do fáze rozkoše a absolútneho sústredenia.

Dych dokáže pomôcť rodiacej žene porodiť dieťa, zbaviť sa pri pôrode bolesti. Prvý nádych je trvalou pečaťou a nekonečným zážitkom pre každého z nás. Neustále sa opakuje. Každý ďalší nádych prináša rovnaký vnútorný zážitok ako ten prvý. A áno, aj preto mnohí z nás trpia.

Dych dokáže čistiť – je to najjednoduchší detoxikačný mechanizmus nášho tela, preto dych nie každého človeka vonia. Dych nás prepája s prostredím, kde práve sme a skrz dych všade, kde sa ocitneme, nechávame stopu.

Je to dar! Lebo dýchame zDARma. Kdesi som raz čítala, že ak chceme nechať za sebou peknú stopu, tak nadychujme s vďačnosťou za dar nádychu a vydychujme s prianím všetkého dobrého pre všetky bytosti.

Nádych: „ĎAKUJEM ZA DAR NÁDYCHU“

Výdych: „KIEŽ SÚ ŠŤASTNÉ VŠETKY BYTOSTI“

A tak sa staň.

Ďalšie články

Blog

Stretnutie TEHUJOGínok

Cvičili ste v tehotenstve so mnou Tehujogu? Spomínate na “tie časy”? Chceli by ste sa niekedy znovu stretnúť? Tak príďte

Čítať »