TEHUJOGA

TEHUJOGA

„Mami, už to zvládnem!“

Naše najmladšie dieťa má 4 roky. A toto je veta, ktorú si teraz veľmi užívam. Naučila som sa počúvať ju a dôverovať.

Elenka ju teraz používa často. Začína sa stavať do samostatnosti. Rovnako to bolo aj v Jurkovom a Martinkovom prípade. Len matka bola menej skúsená. Teraz už viem, čo znamená táto veta.

Všetky deti sú prirodzene zvedavé a chcú skúšať. Nie všetko, ale to čo ich baví, zaujíma, ťahá… Elenka tera začala písať, chodiť sama na návštevy a aj na spačky (to sú v našom jazyku nočné návštevy našich detí u kamarátov) a bicyklovať.

Vždy, keď robí niečo nové, som s ňou. Niekedy ku držím za ruku, inokedy len som kdesi nablízku, dostupná a sledujem situáciu. Niekedy aktívne pomáham. A robím to presne do okamihu,kedy počujem vetu: „Mami, už to zvládnem!“ a potom sa teším spolu s ňou z jej úspechu. Ostávam k dispozíci, keby sa udalosti vyvinuli inak a moja pomoc bola opäť potrebná a vítaná.

Toto je pre mňa materská pomoc. Byť nablízku a dostupná. Neriešim čo nemusím, dôverujem, teším sa z úspechu detí. Nechávam ich zažiť pocit úspechu a vychutnať si ho.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Menopauza je aj “nácvikom” smrti

Áno smrti. Konca. Sme k nej bližšie ako k zrodeniu a DOCHÁDZA NÁM TO! A zároveň  máme kultúrny strach zo smrti. Žijeme, akoby neexistovala. V majoritnom náboženstve si vážime viac mŕtvych ako živých – je to akýsi zvláštny kult smrti.  O vlastnej smrti nerozmýšľame. Lebo sa bojíme. Bojíme sa žiť,

Čítať »
Blog

Čo je to sound healing? Príďte do Dúholia vyskúšať!

Dlho som ho už nezvolala. Tehotenský ženský kruh. Až tak dlho, že vám začal chýbať a začali ste sa naň pýtať. A tak sa zhmotnil. Odo mňa už veľa potrebné nie je, iba šíriť informáciu, že sa na vás teším a čo si môžete v kruhu užiť a odniesť. Rozhodli

Čítať »