Baška Pribylincová – @neznezrodenie – referencia na Lektorký výcvik TEHUJOGA

1) Čo Ťa doviedlo na lektorský výcvik Tehujogy? Aká bola Tvoja motivácia a očakávania?

Chcela som prehĺbiť moje vedomosti z fyziológie pôrodu a gravidjogy, kde som cítila, že napriek absolvovanému lektorskému výcviku (iného, nie Tehujogy) mám veľké medzery – presne v štýle: čím viac vieš, tak zisťuješ ako málo vieš. Cvičila som a chcem aj naďalej s maminami cvičiť počas tehotenstva, ale mala som pocit, ze mi tam chýbala nejaká esencia ( vedomosti, prepojenie cvičenia so slovom, atmosférou, vedením lekcie… ) u Teba som to získala 🙂

2) V akej oblasti, alebo téme spojenej s tehotenstvom a pôrodom Ťa výcvik posunul? Čo boli Tvoje najväčšie AHA momenty?

Mňa posunul celkovo, neviem vypichnúť nejakú konkrétnu vec. Určite som sa najviac dozvedela o krížovej kosti, mobilite a elasticite, svaloch napojených na ňu a ako cvičením vieme prispieť k ľahsiemu a rýchlejšiemu pôrodu. Tu som mala najmenej vedomostí (vlastne tie kurzy co som absolvovala predtým, s výnimkou kurzov u  A. Kohutovej, tieto dôležité témy vôbec nepokrývali. Kurz Gravidjogy, čo som predtým absolvovala, bol v porovnaní s výcvikom TEHUJOGA len gymnastika bez hĺbky).

Veľmi oceňujem jednoduché podanie a vizuálne pomôcky, ktoré inak zložité veci a procesy ponúkli vnímať a pochopiť oveľa jednoduchšie a skladačky puzzle zapadli. Krásne lekcie vedieš a krásne o tehotenstve a pôrode rozprávaš, takže ja som, mimo iného, čerpala veľa aj z tohto. 

3) Sú pre Teba získané vedomosti ľahko použiteľné v praxi? Máte predstavu ako pracovat so skupinami, pokiaľ to bol váš cieľ? Potrebovali by ste ešte niečo vedieť? Čo je to?

Za mňa super. Získala som hĺbkové poznatky tam kde som mala rezervy a viem (a už som aj) ich aplikovala do praxe. Samostatne cvičit so skupinami plánujem od marca keď dokončím jeden projekt, na ktorom už dlhšie pracujem. 

4) Odporučila by si svojim známym, profesionálnym kolegyniam, aby sa výcviku TEHUJOGY zúčastnili? Ak áno, prečo?

Ak túžia sprevádzať tehotné ženy tak určite áno. Komukoľvek kto túži sprevádzať alebo sprevádza tehotné ženy vrátane zdravotníkov, fyzioterapeutov, dúl, lektoriek jogy…. Toto je tak veľké, že až Miška. Veľmi držim palce, nech sa Tehujoga rozbehne a udomácni sa aspoň v každom meste Slovenska.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Čo zo záchodovej praxe vám môže pomôcť pri pôrode?

BIODYNAMIKA PANVY V KAŽDODENNEJ PRAXI Bojíte sa pôrodu? Chápem! Ja som rodila 3x, mám tie najkrajšie pôrodné zážitky, aké sa dajú mať… Vrátane domáceho pôrodu, nepretržitého bondingu, dokonalého dojčenia, bez telesných následkov … A aj tak sa mi do druhého a tretieho pôrodu nechcelo. Nacvičovať na pôrodné uvoľňovanie môžete každý

Čítať »
Blog

Ako zrodiť dieťa lásky v akomkoľvek prostredí? Pripravte sa na pôrod.

Pôrod je iniciácia. Nedobrovoľný proces ako pre matku, tak pre dieťa. Pre oboch pôrodom niečo končí, umiera a niečo nové začína. Aby bol pôrod pozitívnou iniciáciou novej bytosti – dieťaťa, novej bytosti – matky a nového systému – rodiny, je dobré poznať do detailu pôrodný proces a prostredie, kde pôrod

Čítať »