TEHUJOGA

TEHUJOGA

Baška Pribylincová – @neznezrodenie – referencia na Lektorký výcvik TEHUJOGA

1) Čo Ťa doviedlo na lektorský výcvik Tehujogy? Aká bola Tvoja motivácia a očakávania?

Chcela som prehĺbiť moje vedomosti z fyziológie pôrodu a gravidjogy, kde som cítila, že napriek absolvovanému lektorskému výcviku (iného, nie Tehujogy) mám veľké medzery – presne v štýle: čím viac vieš, tak zisťuješ ako málo vieš. Cvičila som a chcem aj naďalej s maminami cvičiť počas tehotenstva, ale mala som pocit, ze mi tam chýbala nejaká esencia ( vedomosti, prepojenie cvičenia so slovom, atmosférou, vedením lekcie… ) u Teba som to získala 🙂

2) V akej oblasti, alebo téme spojenej s tehotenstvom a pôrodom Ťa výcvik posunul? Čo boli Tvoje najväčšie AHA momenty?

Mňa posunul celkovo, neviem vypichnúť nejakú konkrétnu vec. Určite som sa najviac dozvedela o krížovej kosti, mobilite a elasticite, svaloch napojených na ňu a ako cvičením vieme prispieť k ľahsiemu a rýchlejšiemu pôrodu. Tu som mala najmenej vedomostí (vlastne tie kurzy co som absolvovala predtým, s výnimkou kurzov u  A. Kohutovej, tieto dôležité témy vôbec nepokrývali. Kurz Gravidjogy, čo som predtým absolvovala, bol v porovnaní s výcvikom TEHUJOGA len gymnastika bez hĺbky).

Veľmi oceňujem jednoduché podanie a vizuálne pomôcky, ktoré inak zložité veci a procesy ponúkli vnímať a pochopiť oveľa jednoduchšie a skladačky puzzle zapadli. Krásne lekcie vedieš a krásne o tehotenstve a pôrode rozprávaš, takže ja som, mimo iného, čerpala veľa aj z tohto. 

3) Sú pre Teba získané vedomosti ľahko použiteľné v praxi? Máte predstavu ako pracovat so skupinami, pokiaľ to bol váš cieľ? Potrebovali by ste ešte niečo vedieť? Čo je to?

Za mňa super. Získala som hĺbkové poznatky tam kde som mala rezervy a viem (a už som aj) ich aplikovala do praxe. Samostatne cvičit so skupinami plánujem od marca keď dokončím jeden projekt, na ktorom už dlhšie pracujem. 

4) Odporučila by si svojim známym, profesionálnym kolegyniam, aby sa výcviku TEHUJOGY zúčastnili? Ak áno, prečo?

Ak túžia sprevádzať tehotné ženy tak určite áno. Komukoľvek kto túži sprevádzať alebo sprevádza tehotné ženy vrátane zdravotníkov, fyzioterapeutov, dúl, lektoriek jogy…. Toto je tak veľké, že až Miška. Veľmi držim palce, nech sa Tehujoga rozbehne a udomácni sa aspoň v každom meste Slovenska.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Vidieť svet detskými očami

…zas jedno populárne klišé.  Viete, že je to superschopnosť? Že svet vidieť destkými očami je viac ako “len veta”. Vieme to úplne všetci, nevyrástli sme z toho. Dospelosťou sa nestráca detstvo. Je to skúsenosť, ktorá nám môže celý život slúžiť, alebo prekážať. Každý má svoje spomienky na detstvo. Ja si

Čítať »
Blog

Aj NENÁVISŤ je LÁSKA, len vychádzajúca Z TIEŇA

Z akého tieňa? Z nášho. Tieň patrí k svetlu. Každý z nás svieti a má aj svoj tieň. Tam schovávame všetky svoje rany z detstva, vzťahov a aj minulých životov. Naše rany sa derú na svetlo, lebo chcú byť videné, prijaté a milované, aj keď my ich chceme udržať v

Čítať »