TEHUJOGA

TEHUJOGA

Priestor na zázrak…alebo deň, kedy sa môže stať čokoľvek!

Príbehy sú poučné a plné pravdy. A aj rozprávka Neskrotná je plná pravdy. Princezná, ktorá má svoj život nalinkovaný. Každý deň je jej čas rozpočítaný na učenie sa tomu, ako byť pravou dámou. Ako sa stať najlepšou kráľovnou svojmu ľudu, lebo to je osud, ktorý ju čaká. Učí ju jej matka. Dokonalosť sama. Je to stretnutie 2 ženských archetypov, ktoré všetky prežijeme vo svojom živote…ale nie o tom som chcela.

Chcela som o tom, že aj keď mala kopu práce a povinností, ktoré ju nebavili, ale musela, tak občas bol voľný deň! Nemusela nič! Nemusela zavčasu vstávať a nemusela sa učiť čo nechcela. Sadla na koňa a vyrazila do lesa. Bola sama sebou, divoškou! Robila čo chcela, skúšala hranice – vyliezla na Babin zub a napila sa z Ohnivého vodopádu! To ocenil jej otec! To bol zázrak! Že na to mala odvahu, že to skúsila a vyšlo to. Mohla sa aj zabiť, to hej…Riskovala.

A čo vy? Máte voľné dni, kedy ste sami sebou? Ja mám dnes! A teraz preč od romantiky rozprávok k bežnému životu. Prečo je dôležité mať priestor na zázrak. V detstve sme tomu hovorili „nuda“. Nuda je veľmi dôležitá, ostávame tak v kontakte so svojou dušou. Keď sme stále vlečení povinnosťami a tlakom otupieme. Necítime sa. Necítime ani svoje telo. Jeho volanie o pomoc zastavujeme liekmi, stimulantmi a „dementormi“ (to sú v mojom jazyku televízory, tablety, počítače, sociálne siete. Keď si nedáte pozor, vysajú z vás dušu!). A pozor ešte na naše „sociálne algoritmy“. Tie nám dokážu ovládať život a naplánovať vopred osud. Sociálne algoritmy sú vzroce nášho podvedomia, ktoré ná s chránia. Ale aj v situáciách, ktoré nás neohrozujú, ale môžu byť práve preistorom pre zázrak. Ochráni nás bdelosť.

Zázrak musí mať svoj priestor. Musíme byť dostatočne bdelí, aby sme si ho všimli. A aby sme boli bdelí, potrebujeme len byť. Nie byť niekým a robiť niečo. Len byť a nič nerobiť. Aby mohol prísť deň, kedy sa môže stať čokoľvek, vyživíme sami seba, pokúsime sa o nemožné a stane sa zázrak. Ja mám taký deň dnes. Nie som ani matka (deti sú šťastné v Dúholí), nevarím, muž je v práci, dom je uprataný, maily odoslané, blog napísaný. Vonku je krásne! Už teraz som zvedavá, čo sa stane do večera…

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Pôrodné zážitky posledných 10 dní.

Za posledných 10 dní som dostala dôveru 3 párov a sprevádzala ich pri pôrode. Každý z tých príbehov bol iný a zároveň majú čosi spoločné. Boli to reparáty. Stála som pri narodení štvrtého, tretieho a druhého dieťatka do rodín. Predchádzajúce pôrody mali spoločného menovateľa – „už si to nechcem zopakovať“.

Čítať »
Blog

… o placente

Začali ste už rozmýšľať čo s placentou po pôrode? Ešte nie? Čítajte! Najrýchlejšie sa rozmnožujúcou bunkou ľudského tela je oplodnené vajíčko. V čase keď má vzniknutý mnohobunečný útvar 64 buniek (tuším sa to volá gastrula?), sa z neho oddelí 7/8 a vytvorí placentu. ÁNO 56 buniek zo 64 tvorí placentu.

Čítať »