TEHUJOGA

TEHUJOGA

Pôrodné zážitky posledných 10 dní.

Za posledných 10 dní som dostala dôveru 3 párov a sprevádzala ich pri pôrode. Každý z tých príbehov bol iný a zároveň majú čosi spoločné. Boli to reparáty.

Stála som pri narodení štvrtého, tretieho a druhého dieťatka do rodín. Predchádzajúce pôrody mali spoločného menovateľa – „už si to nechcem zopakovať“.

Každý z pôrodov začína ešte dávno predtým, ako sa ozvú prvé kontrakcie, alebo oddtečie plodová voda. Príbeh zordu uvoľňuje a vyťahuje na povrch „prekážky v pôrodných cestách“ – subtílne úrovne nášho nevedomia. Názory, správanie, ktorým si sami stojíme v ceste.

Jasnejšie budú opäť príklady:

Mamičku som navštívila v 37 TT. Bábätko v ideálnej polohe, telo ženy uvoľnené, myseľ a aj dni zaneprádznené a muž neprítomný a veľmi dôležitý. Mal byť pri pôrode, chcel byť pri pôrode… ale nebol doma a tak ho bábo čakalo v mamičkinom brušku. Žena unavená, ubolená a vedomá si toho, že jej chlap chýba. A v deň, keď mu dokázala povedať: „Ostaň prosím so mnou doma“, porodila:)

Ďalší pár ma oslovil s prianím, aby som strážila ich osobný priestor v pôrodnici. Odnášali si z prvého pôrodu záver, že sa nedokázali za seba postaviť, a preto pôrod skončil ako rizikový. Upozornila som ich, že sú dospelí a za svoj priestor zodpovední oni sami a nech si vyberú pôrodnicu, ktorej dôverujú. Zavolali presne v deň stanoveného termínu, že sa niečo málo deje. Kontrakcie boli relatívne časté ale nepravidelné, ale dohodli sme sa, že ideme do pôrodnice. Záver z vyšetrenia v pôrodnici znel:“ 3cm, slabá pôrodná činnosť, hospitalizácia.“Začali sme si na chodbe vyberať, kam sa pôjdeme zaťial najesť, ale nestihli sme to. Mamičku nehospitalizovali, ale prijali na pôrodnú izbu. Vypýtala som napárku – tu odporúčam prineste si bylinky, lebo aj pôrodnice mávajú problémy so zásobovaním – a počas naparovania praskla plodová voda. Vyšetrenie ukázalo 4 cm. A potom nastal pôrodný šprint…jedna kontrakcia za druhou a do hodiny bolo bábo na svete. Jedniné čo mamička potrebovala bolo UVOĽNIŤ SA v bolesti a nebáť sa.

Všetky ženy, ktoré som sprevádzala mali telá pripravené cvičením TEHUJOGY. Najbližšia prezenčná supina bude otvorená v termíne 25.9.-27.11.2024. Registrácia je už otvorená na tomto linku: https://tehujoga.sk/lekcie-a-seminare/tehujoga-uzavreta-skupina-3-2024/

Sieť lektoriek THEUJOGY je už rozšírená aj na Západné Slovensko.

Pokiaľ skupina nie je nič pre vás , ponúkam vám individuálne hodiny – stačí ma kontaktovať 0905993417 alebo michaela@tehujoga.sk.

A ak patríte k tým, čo majú radi domácu pohodu, sú tu pre vás Videolekcie pre tehuľky. Videá sú určené tehuľkám od 1. týžňa až po záver tehotenstva. Veľa techník, ktoré sa naučíme, môžete využívať aj počas pôrodu. Už z názvu videa je jasné, čo vo videu nájdete. Ak vás trápi puchnutie končatín, cvičíte podľa videa ” Ak vás bolí chrbát a puchnú vám nohy?“ Cvičíte celé video (čo je veľmi príjemné), alebo len časť, ktorú potrebujete. Účinok cvičenia na telo sa tým nemení. Videá majú 15 – 25 minút. Pohodlne ich zvládnete aj popri práci a ďalšom malom dieťaťku, ak už ho máte. Navyše nemusíte nikam chodiť. Cvičíte doma, vtedy keď máte čas a chuť.

Vo videách nájdete:

  • energetizačnú zostavu – jednoduchú zostavu na rozhýbanie všetkých kĺbov v tele a nabudenie energie. Svojimi účinkami je porovnateľná s klasickým pozdravom slnku,
  • ásany odstránenie bolestí krčnej a hrudnej chrbtice, 
  • automasáže rúk a nôh, ktoré v tehotenstve často puchnú a oťažievajú, 
  • ásany na odstránenie bolestí chrbta a úľavu pre nohy, 
  • ásany na uvoľnenie SI spojení, povzbudenie peristaltiky a podporu trávenia (pri nevoľnostiach), 
  • ásany na posilnenie tela, 
  • ásany vhodné na cvičenie v treťom trimestri
  • ásany na pretočenie bábätka, pokiaľ je otočené koncom panvovým.

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Porovnávate sa?

Nedávno som našla v kuchynskej utierke skrytú kartičku – „Prestaň sa porovnávať“ A moje zážitky posledných dní mi to aj umožnili. Zavýletovala som si do Banskej Štiavnice na kakaovú ceremóniu Nové začiatky. Milujem Híling Inner Meadow ako dieľa svoju tvorbu a radostnú prácu a to ako sa stretávajú s blízkymi

Čítať »
Blog

„Nikdy nepochopím!“ Skutočne?

Skutočne používame túto vetu a používame ju často. A viete prečo? Lebo sme zabudli, že naša myseľ je pružná. Aby sme si na to spomenuli, potrebujeme sa vrátiť do čias, kedy sme na zem neprestajne púšťali všetky hračky a vlastne čokoľvek, čo sme mali aktuálne v ruke, aby sme sa

Čítať »