O mne

Volám sa Michaela Vajová. Som lektorka aktívnej a vedomej prípravy na materstvo a rodičovstvo, v špecializácii Joga v tehotenstve, Joga po pôrode a Joga pre deti do 3 rokov. Študovala som v Prahe v A-centre, ktoré riadi Mgr. Art. Katka Zatovičová. Vzdelávanie je akreditované Ministerstvom zdravotníctva a Ministerstvom školstva ČR. Na Slovensku nie je takéto vzdelanie v ponuke.

Joge sa venujem 12 rokov. Od pravidelného cvičenia, cez inštruktorské vzdelanie a vlastné hodiny jogy som sa dostala k Tehujoge. Práve v období, keď aj v mojom živote prišli deti. Pocítila som účinky telesného cvičenia a psychickej prípravy na vlastnom tele a duši. S veľkou radosťou sa naši synovia narodili doma. Pre mňa je to zázrak a vždy o tom hovorím a spomínam na oba pôrody s pokorou a vďačnosťou.

Moja práca je pre mňa poslaním, životnou cestou. Snažím sa mamičky na hodinách okrem cvičenia, „zorientovať“ v tehotenstve a v rodičovských kompetenciách. Vždy sa aj rozprávame, zdieľame problémy, hľadáme odpovede na otázky, ktoré riešia ženy v tehotenstve. Rozprávame o pôrode, o tom ako sa naň pripraviť a aj o tom, čo bude po pôrode a ako to v pohode zvládnuť.

Najväčšiu radosť mi prinášajú správy od mamičiek, o ich pôrodoch a ich rodičovskej ceste. Veľmi ma teší, že mnohé mamičky so mnou ostávajú v kontakte aj po pôrode, poznám detičky, ktoré nosili na Tehujogu v bruškách a vidím ich šťastie a spokojnosť.

Mávam aj tú česť sprevádzať mamičky pri pôrodoch.