… o placente. Ako napraviť, čo sa už stalo.

Ak vás oslovili slová o placente a chcete napraviť svoj vzťah s ňou, čítajte.

Placenta je pre vyvíjajúce sa bábätko zdroj výživy pre tvorbu v hmote. Jej predčasné oddelenie spôsobuje placentárnu traumu – pocit, že tu, na tomto svete, po narodení nie je z čoho tvoriť, nie je z čoho žiť, nie je z čoho rásť. Mnohí z nás majú neutíchajúci hlad, pocit prázdnoty v bruchu, prejedajú sa – proste jeme nevedome.

Ja som svoj placentárny stres zaháňala kabelkami. Vždy boli pekné oblé a červené:).

Pokiaľ chcete napraviť na čo ste ako novorodenci nemali dosah, môžete si urobiť nasledovný rituál.

  1. upečte si červený a okrúhly koláč.
  2. urobte si oslavu a z koláča odhryznite len vy. Môžete pri tom vysloviť, alebo si pomyslieť slová: „Mám dostatok výživy. Je o mňa dobre postarané.“
  3. vykopte v záhradke jamu a keď je už z koláča odjedené, s láskou koláč vložte do jamy. Môžete naň nasypať kvety a jamu zasypať.

Takto si môžete urobiť aj rodinný placentový rituál. Každý potom potrebuje svoj vlastný placentový koláč a miesto na pochovanie „placenty“.

V našej kutlúre sa placenta pochovávala v záhrade nie príliš blízko domu. Na miesto, kde bola zakopaná, sadili Slovania strom. Placenta bola poďakovaním pre všetky božstvá, ktoré naši predkovia uctievali. Darom pre Matku Zem za výživu, ktorú ona dáva nám. Strom a jeho korene mali potomka vždy priviesť späť domov. Aby vedel kam patrí a kam sa môže kedykoľvek znovu vrátiť.

Ďalšie články

Blog

Stretnutie TEHUJOGínok

Cvičili ste v tehotenstve so mnou Tehujogu? Spomínate na “tie časy”? Chceli by ste sa niekedy znovu stretnúť? Tak príďte

Čítať »