Kto je abuela? Abuela je po španielsky stará mama. Milujem tento jazyk a aj toto slovo. Znie ozaj tak prítulne, mäkko, láskyplne…Presne taká by mala abuela byť.

Ako je možné, že som stará mama? Keď náš prvorodený potomok má len 10 rokov? Abuela je aj postavenie v rode. Postavenie najstaršej ženy rodu. A tak, hoci nemám vnúčatá, stala som sa ňou v piatok 13.1., keď moja mamka odišla do svetla.

Od momentu, kedy mi to zvedomila moja drahá priateľka @dadazvalo, cítim silu tohto postavenia. Za mojim chrbtom už nie je žiadna skúsenejšia žena v mojom rode. Za mojim chrbtom sú zároveň všetky ženy môjho rodu, ktoré kráčali po tejto Zemi predo mnou. Cítim ich silu, lásku, podporu…A som hlboko vďačná za to, že môžem byť potomkom týchto rodov.

Chvíľu pred odchodom mi moja maminka vložila do osobnej skladačky podstatný dielik. Paradoxne netýkal sa jej predkýň, ale starej mamky môjho ocka. Hladila som jej ruku v spálni a rozprávala o poslednom pôrode, ktorý som sprevádzala. Bol to pre mňa nádherný, posilňujúci zážitok. A maminka mi hovorí: „Deduškova babka bola pôrodná babica.“ Úžas! Nikto mi to nikdy nepovedal! A ja som zrazu pochopila, že odtiaľ plynie moja „múdrosť pôrodnej sprievodkyne“, lebo ozaj veľa z mojej práce ma nikto nenaučil. Hoci som sa učila veľa a od rôznych, aj medzinárodných, kapacít.

ROD nie je len slovo. Rod je línia, ktorá tu bola a cez nás pokračuje. Každý potomok, ktorý sa rodí do svojho rodu, prichádza, aby svoj rod pozdvihol. To je program duše. A sila rodu sa do nás vlieva. Ja som teraz najstaršou žijúcou ženou svojho rodu. Som abuela. Učím sa v tom stáť.

Dnes „len“ osobná spoveď:) Žiadny link na marketing:)

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Popôrodná sexualita ReLovedY

Vaše otázky:“Kedy už bude Popôrodná sexualita aj u nás?“ nás s priateľkou a kolegynkou Dadou Zvalo doviedli kmyšlienke urobiť popôrodnú sexualitu „ReLOVED“ on-line. Keďže pôrod nás všetky zasahuje na najintímnejšej úrovni, odráža sa tento zážitok na našom ďalšom sexuálnom živote. Je to tak. Nie je tragédia a koniec všetkých dní

Čítať »