My, čo sme sedeli v prvej lavici.

ilustračný obrázok

Chodím do školy. To už viete:) Mám tam spolužiačky, to je jasné. Toto je úžasný postreh jednej z nich. Je to veľmi dôvtipná, systematická a inteligentná žena. Pracuje ako projektová manažérka. Jej hlavnou zručnosťou je, že vie ako s ľuďmi. To je kľúčové. Ale ako sama vtipne hovorí, to ju škola nenaučila. My, čo sme sedeli v prvej lavici a mali z písomiek jednotky. A keď to tak nebolo, tak sme vedeli, čo si máme doštudovať, aby to nabudúce jednotka bola. V živote to tak jednoducho nejde.

Ja som tiež z tých, čo školu zvládali na jednotkách. Nie z niečoho, čo by bolo logické, ale zo všetkého. Okrem telesnej. Vtedy bola známkovaná a ja som bola oslobodená. Kvôli astme:) Tiež paradox, lebo som tancovala 3 dni v týždni minimálne 3 a viac hodín na tréningoch. V tom veku som si ľahko pamätala, dnes už milosrdne zabúdam:) Dnes už nemám astmu (vyliečila som sa životným štýlom) a nie som dobrá vo všetkom. Pohyb milujem, lebo drží moje telo a aj dušu v dobrom zdraví.

Naďa, tá moja spolužiačka, pokračuje vo vtipnej príhode o jednotkároch v praxi: “ No a po prvom pohovore, úplne prvom v mojom živote, mi môj budúci šéf povedal, že Naďka všetko OK, ale tie komunikačné zručnosti, na tom treba popracovať.“

„Som odtiaľ vyšla ako v tranze. Sadla som si na stoličku v recepcii a myslím si, to ako? To kde sa dá doštudovať? To nás nikto neučil!“ :):):):)

Nikdy nemáme hotovo. Vždy je niečo, čo nebudeme vedieť. Ak by som ja mala chodiť do užitočných škôl vybrala by som si tú u Andrejky Sobotovej znovu – The Path of Love Mystery School, ktorú vedie Avalonská kňažka Katinka Soetens. Viac info si pýtajte mailom na adrea@livingart.sk.

A potom by som sa zapísala do ročného klubu na www.leaslampiakova.sk. Lebo život tvorí život. To akí sme, odovzdávame svojim deťom. A nech je to akokoľvek, nie malá nasobilka a vybrané slová, ale to ako žiť je dôležité. Nepopieram hodnotu klasického vzdelania, ale nie je to jediná a ani najdôležitejšia hodnota. Tou je život.

Veľa šťastia,, zdravia a vášne v živote priatelia. Nech sme všetci vždy tou najlepšou verziou samých seba.

Mohlo by Vás zaujímať

ilustračný obrázok
...o deťoch

Dnes som si uvedomil 2 veci.

Dnes bol pre mňa výnimočný deň. Juraj mal meniny. To má každý rok:). Výnimočné bolo všetko ostatné. Bol to jeho posledný mliečny zub. Je to symbolické, že s posledným mliečnym zubom a jeho vytrhnutím prišli všetky tieto chlapské myšlienky. Bol to dnes iniciačný deň!

Čítať »
Blog

Mýtus – za zabaraný pôrod môže pôrodnica.

Stáva sa mi často, že pri predpôrodnej príprave počujem, že prvý pôrod bol zlý lebo „pôrodnica“. Alebo že dôvodom pre domáci pôrod sú zlé skúsenosti s pôrodnicou. Nuž tento dôvod nie je dobrý a to hneď z niekoľkých dôvodov. Po prvé – akýkoľvek motív k činu, ktorý je z ponuky

Čítať »