Dnes som si uvedomil 2 veci.

ilustračný obrázok

Dnes bol pre mňa výnimočný deň. Juraj mal meniny. To má každý rok:). Výnimočné bolo všetko ostatné.

  1. Poprosil ma, aby som ho objednala k zubárovi, lebo si chce dať vytrhnúť zub. Tlačí sa mu pod ním nový, už trváci a chce ten mliečny vonku. Možno viete, možno nie, mliečne zuby sú rovnako inervované a zakorené ako trváce. Takže sa trhajú pod anestézou – teda injekcia. A čo neviete, že Juraj mal kedysi panický strach zo zubára. Ani prosté vŕtanie nezvládal. Vždy z kresla napokon ušiel. Dnes to dal na pána! Ráno sme museli skoro vstávať. Prišiel ma zobudiť on! Už o piatej sa bol pozrieť koľko je hodín, aby sme nezaspali. Do kresla u zubárky si sadol pokojne a všetko v pokoji vydržal. Zub si pýtal so sebou. Zbierame ich. Nie pre zúbkovú vílu, ale na pamiatku. Na otázku:“ Kto je zúbková víla?“ naše deti odpovedajú:“ Bájna bytosť, ktorá nikdy nenašla náš dom.“:)
  2. Cestou od zubára mi hovorí:“Mami uvedomil som si 2 veci. Že odvaha existuje. A keď ju potrebujem a na chvíľu ma opustí, dá sa znova nájsť. A že slovo robí chlapa. Že keď sa raz pre niečo rozhodnem, nemôžem už cúvnuť. No môžem, ale nechcem. Lebo to urobí problém všetkým okolo mňa. A strach sa dá premôcť.“ Chlapské slová!

Bol to jeho posledný mliečny zub. Je to symbolické, že s posledným mliečnym zubom a jeho vytrhnutím prišli všetky tieto chlapské myšlienky. Bol to dnes iniciačný deň!

Mohlo by Vás zaujímať

Blog

Dnes som so sebou spokojná! Ale akú to má cenu?

Písala som o výkone a čo to s nami robí. Tak dnešný deň bol presne obrazom toho, akú stopu na mne zanechala výchova a „šľachtenie na výkon“. Okrem toho, že som v sobotu bola celý deň v práci lektorovať, tak dnešný zoznam je skutočne veľmi dlhý. Na jeho konci mám

Čítať »
ilustračný obrázok
Blog

Labyrint

Posledné 2 roky trávim v škole. Neviem oddychovať:) Smejem sa sama nad sebou. Lebo keď odchádzam z domu od môjho muža a našich troch krásnych živých a hlučných detí, odchádzalo sa mi ľahšie z „dobrého dôvodu“. Takže som odchádzala kvôli práci (poslaniu), alebo do školy. Táto moja posledná škola sú

Čítať »